جوانی: محاصره تبلیغاتی دشمن باید شکسته شود/ اساتید دانشگاه به سمت جهاد امیدآفرینی و تبیین حرکت کنند

فارس نوشت: معاون سیاسی سپاه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره جهاد امیدآفرینی، مقابله با جریان تحریف و جهاد تبیین گفت: جهاد امیدآفرینی، مقابله با جریان تحریف و جهاد تبیین این فرمولی است که اساتید رشته های مختلف ما باید به سمت آن حرکت کنند.

 صبح امروز ( دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ) همایش مسئولین استانی کانون های بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای با موضوع نقش آفرینی عمومی و تخصصی اساتید بسیجی با حضور سردار جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور و ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه ای، در دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی تهران برگزار شد.

سردار جوانی طی سخنانی در این نشست گفت: تحول اساسی در نظام آموزشی از مهدکودک تا سطوح عالی تکمیلی، با نگاه شهید سلیمانی شدنی است و برای همین هم مقام معظم رهبری فرمودند که به شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب نگاه شود. اگر به عنوان یک تغییر و تحول هستیم آشنایی با شهید سلیمانی می تواند به ما کمک کند.

وی با اشاره به ابعاد مکتب شهید سلیمانی ادامه داد: یک بعد این مکتب، عقلانیت است که باید در مدیریت مورد توجه قرار گیرد. اگر کشور ما با یک درصد جمعیت، ۶.۷ همه ذخایر را بر عهده دارد ولی در استفاده نکردن از ذخایر، امکانات و منابع رتبه اول را در جهان داریم، این برمی‌گردد به مدیریت ما. اگر این همه فارغ التحصیل بیکار داریم برای این است که از همان ابتدا سیاست‌گذاری‌های مناسب و درستی نبوده و نیاز است یک تحول و دگرگونی رخ دهد.

جوانی افزود: در مکتب شهیدسلیمانی ولایتمداری یک عنصر برجسته است. ما اگر در ۴۲ سال گذشته در حوزه‌های مختلف موفق بوده‌ایم به خاطر این است که بیانات رهبر انقلاب را پیاده کردیم و اگر در حوزه هایی هم ناموفق بودیم به خاطر این است که بیانات رهبر انقلاب در آن حوزه ها پیاده نشده است.

معاون سیاسی سپاه با اشاره به اهمیت اسلامی شدن دانشگاه‌ها ادامه داد: اگر دانشگاه‌های ما اسلامی شود خروجی آن مثبت خواهد شد.

وی اضافه کرد: ما در خیلی از حوزه‌ها پیشرفتهای بزرگی را علیرغم همه تحریم‌ها و مشکلات داشتیم، اشکالاتی هم داریم که باید برطرف شوند، ما الان با توجه به شکل‌گیری مجلس و دولتی انقلابی یک فرصت طلایی پیدا کردیم برای اسلامی کردن دانشگاه‌ها. البته باید تعریف درستی از اسلامی کردن داشته باشیم.

جوانی تاکید کرد: باید شاخص های دانشگاه اسلامی را درست تبیین کنیم. اگر ما امروز در کشور ناهنجاریها و مشکلاتی را در حوزه‌های مختلف داریم قطعاً به خاطر این است که دانشگاه‌ها اصلاح نشده و باید این کار انجام شود و ظرفیت بسیج اساتید ظرفیت بالایی برای این کار است.

وی افزود:  مقام معظم رهبری مطالبات را دارند که این مطالبات را باید نخبگان جامعه در پیش بگیرند و با کار و تلاش و مجاهدت آنها را عملی کنند. یکی از این مطالبات بحث اسلامی شدن دانشگاه‌ها است.

معاون سیاسی سپاه گفت: اینکه ما سرگرم مسائل حاشیه ای و روزمره شویم از دست دادن فرصت هاست یکی از ویژگی‌های شهید سلیمانی این بود که سرگرم حواشی نمی شد.

وی افزود: یکی از مسائل اصلی ما در دانشگاه بحث اسلامی شدن در همه ابعاد است. دانشگاه ما باید کارآمد، تاثیر گذار و اثربخش باشد.

جوانی گفت: مدیریت ما باید برای اسلام در دانشگاه اصالت قائل باشد. ما در سال‌های گذشته داشتیم کسانی که در حد مشاور رئیس جمهور بودند و می گفتند اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید در مدار غرب بگیرم! این در حالی است که اسلام تاکیدات بسیاری درباره دانش و پیشرفت دارد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به یکسری اولویت ها اشاره می کنند که ما باید آن اولویت ها را در محیط های علمی و دانشگاهی و جامعه جدی بگیریم.

جوانی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم گفت: مقام معظم رهبری تاکید می‌کنند که جامعه ما در یک محاصره تبلیغاتی قرار گرفته است، این محاصره تبلیغاتی با یک هدفی انجام شده و تبلیغاتی برای تصرف ذهن و قلب مردم ما صورت می گیرد. دشمن می گوید اگر این ها را تصرف کنیم می توانیم خاک را هم تصرف کنیم. این محاصره باید شکسته شود.

معاون سیاسی سپاه اظهار داشت: رهبر انقلاب فرمودند هدف محاصره تبلیغاتی ایجاد یک یاس و ناامیدی و بدبینی در جامعه است. دشمن می‌خواهد نسل جوان ما را نسبت به اصل انقلاب، جمهوری اسلامی و سیاست‌های نظام بدبین کند و از همه ظرفیت‌ها هم برای این کار استفاده می‌کنند، امروز هم دارند تلاش می‌کنند تصویرسازی های غلطی را انجام دهند مثلا برای اینکه جریان انقلاب را در ذهن جوانان بد نشان دهند می‌آیند رژیم فاسد گذشته را تطهیر می کنند. ما در دانشگاه هم داشتیم که کسانی که از این تبلیغات غلط تأسی گرفتند و می گفتند اگر انقلاب نشده بود ایران ۵۰ سال جلوتر بود.

جوانی: محاصره تبلیغاتی دشمن باید شکسته شود/ اساتید دانشگاه به سمت جهاد امیدآفرینی و تبیین حرکت کنند

جوانی افزود: دشمن به دنبال تسخیر و تصرف ذهنهای مردم ما است و یک تصویرسازی غلط و نادرستی هم از خودش نشان می دهند. ببینید در سال های گذشته غربی ها به چه فیلمهایی از ایران جایزه داده اند! اینها با برنامه‌ریزی صورت می گیرد.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره جهاد امیدآفرینی، مقابله با جریان تحریف و جهاد تبیین گفت: جهاد امیدآفرینی، مقابله با جریان تحریف و جهاد تبیین این فرمولی است که اساتید رشته های مختلف ما باید به سمت آن حرکت کنند.

جوانی افزود: جهاد تبیین مقابله با تحریف است. مقابله با تصویر سازی های غلطی است که از انقلاب، نظام و رهبری صورت می گیرد. شما دیدید در ماه های اخیر بحث کمبود واردات واکسن را به رهبر انقلاب نسبت دادند. اما در نهایت دیدیم میلیون ها دز واکسن وارد شد و الان در خیابانها و کوچه ها منتظرند تا مردم بیایند واکسن بزند. مشکل واکسن حل شد چون دیگر نمی گفتند برای واردات واکسن باید اف ای تی اف را امضا کنیم. مشکل را با تلاش و کوشش حل کردند.

معاون سیاسی سپاه افزود:باید بتوانیم تصویرسازی واقعی انجام دهیم و واقعیت ها را آنچنان که هست بیان کنیم و مسائل را درست تبیین کنیم. اگر مشکلی وجود دارد بگویم چرا این مشکل وجود دارد. بگوییم چرا ما اقتدار موشکی و دفاعی و نفوذ منطقه ای داریم ولی مثلاً کارخانه های ما مشکل دارند اینها باید به درستی تبیین شود. آیا مشکل نظام و رهبری است یا مشکل این است که رهنمودهای رهبری جدی گرفته نشده است.

وی افزود: دانشگاه ما باید به مسائل و مشکلات ورود پیدا کنند و مسائل را به درستی تبیین کنند هنر ما در بحث تبدیل تصویر سازی واقعی باید باشد و اگر غیر از این باشد موفق نخواهیم شد .

جوانی تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف دارد جلو می‌رود و کسانی که جلوی ما ایستاده بودند در حال افول هستند. آمریکا در افغانستان شکست خورد و فرار کرد. دولت و ارتشی هم که دست پرورده آمریکا بود نتوانست مقاومت کند.

وی به بحث صادرات سوخت به لبنان و ونزوئلا اشاره کرد و گفت: زمانی می‌خواستند اقتصاد ما را فلج کنند ولی امروز می بینید کشتی های نفتی ما در حیاط خلوت آنها حرکت می کنند و جرات نمی کنند نگاه چپ به انها کنند، این نشان می دهد یک ابرقدرت هستیم.

معاون سیاسی سپاه تصریح کرد: اگر ما به نصرت الهی باور داشته باشیم می توانیم دانشگاه را اسلامی کنیم و مسائل و مشکلات را یکی پس از دیگری برطرف کنیم و انشالله روزی فرا برسد که بگوییم تمدن اسلامی به معنای واقعی پیاده شده است.

جوانی گفت: باید سعی کنیم جزو کسانی باشیم که پای انقلاب ایستادند چون این انقلاب برای سعادت و رستگاری انسان ها است و همین زمینه سازی ظهور و تمدن اسلامی برای این است که امت اسلام عزت داشته باشد. 

23219

کد خبر 1562985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =