سایت تاریخی شهر کولغان در منطقه آزاد قشم به بهره برداری رسید

فاز نخست شهر تاریخی کولغان قشم، همزمان با سومین روز از هفته گردشگری با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، علی درویش پور در این مراسم با اشاره به اهمیت جاذبه های تاریخی و طبیعی جزیره قشم برای معرفی و جلب گردشگران، اظهار کرد: با معرفی بهتر ظرفیت های موجود در قشم، سرانه ماندگاری مسافران و گردشگران در قشم افزایش پیدا می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: فعالیت جامعه محلی در بخش گردشگری موجب می شود تا با شناسایی ظرفیت های جدید، شرایط برای ایجاد توسعه متوازن، اشتغال پایدار و رونق در اقتصاد ساکنان جزیره نیز فراهم شود.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته در آینده نزدیک شاهد کاوش های جدید باستان شناسی، افزایش ایمنی و ساماندهی سایت تاریخی شهر کولغان قشم خواهیم بود که می تواند موجب جلب گردشگران بیشتری شود.

براساس این گزارش، کولغ در گویش بومی مردم قشم به معنی چاه های کم عمق است و شهر تاریخی کولغان به عنوان یک دژ مستحکم نظامی و مسکونی از دوره ساسانی تا میانه اسلامی ساخته شده و به شماره ۲۱۹۸ در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

46

کد خبر 1563128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =