هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس

ایسنا نوشت: بر اساس پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اگرچه «میانگین» کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط قابل قبول است ولی از صبح امروز (۲۰ مهرماه) با عدم وزش باد موثر و افزایش ترافیک، کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۲۰ مهرماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

 با افزایش پایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد. عدم وزش باد مؤثر هم‌زمان با افزایش تردد خودروها تا اواخر وقت سه‌شنبه (۲۰ مهرماه) باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود، هرچند با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی سه‌شنبه (۲۰ مهرماه) تاحدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

 در صبح روز چهارشنبه ( ۲۱ مهرماه) افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در بیشتر مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت. عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

همنچنین افزایش ترافیک همراه با تداوم پایداری و سکون جوی تا اواخر وقت چهارشنبه (۲۱ مهرماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و به‌تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۸ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

۴۷۲۳۳

کد خبر 1563175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =