چند درصد مردم در سال گذشته لوازم خانگی خارجی خریدند؟

خانوارهایی که لوازم برقی در سال ١٣٩٩ خرید کرده‌اند، ۵١.٨ درصد از این لوازم برقی تولید داخل، ٣۶.٨ درصد لوازم برقی تولید خارج، ١١.۴ درصد هر دو نوع لوازم برق داخلی و خارجی بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز آمار ایران، طبق گزارش مرکز آمار مبنی بر آمارگیری از فرهنگ رفتاری خانوار در سال ١٣٩٩، مهمترین یافته‌های بررسی‌ها پیرامون حوزه خرید به شرح زیر است:

در سال ١٣٩٩، بیشترین شیوه انتخاب پوشاک افراد ١۵ ساله و بیش‌تر از طریق تماشای ویترین فروشگاه‌های پوشاک با ۸۳.۴ درصد بوده است و ۶.۳ درصد بر اساس پیشنهاد دوستان و نزدیکان، ۵ درصد مطابق مد در جامعه، ٢.۶ درصد با توجه به شبکه‌های اجتماعی، ٠.٧ درصد بر اساس تبلیغات پیرامونی، ٠.٢ درصد بر اساس مشاهده برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران، ٠.١ درصد بر اساس برنامه‌های ماهواره‌ای و ١.٧ درصد بر اساس سایر روش‌ها، پوشاک خود را انتخاب کرده اند.

چند درصد مردم در سال گذشته لوازم خانگی خارجی خریدند؟

نتایج این پیمایش حاکی از آن است که اولویت ٣٨.٣ درصد از افراد ١۵ ساله و بیش‌تر در خرید پوشاک، پوشاک تولید داخل و ٧.٨درصد پوشاک خارجی بوده است و برای ۵٣.٨ درصد افراد نیز اولویت خاصی بین پوشاک داخلی و خارجی وجود نداشته است.

در یک سال منتهی به زمان آمارگیری در سال ١٣٩٩، ۱۵.۳ درصد از افراد ١۵ ساله و بیش‌تر اظهار نموده اند حداقل یک‌بار کالایی که از نظر خود افراد لوکس بوده، خریداری کرده اند.

بنابر اظهار خانوارهایی که لوازم برقی در سال ١٣٩٩ خرید کرده‌اند، ۵١.٨ درصد از این لوازم برقی تولید داخل، ٣۶.٨ درصد لوازم برقی تولید خارج، ١١.۴ درصد، هردو نوع لوازم برق داخلی و خارجی بوده است.

۲۲۳۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1563282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =