اخذ سند قلعه فلک‌الافلاک در بازه زمانی ۱/۵ ساله به سرانجام رسید

مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت : پروسه اخذ سند قلعه فلک الافلاک از یک و نیم سال گذشته آغاز و خوشبختانه در مرداد ماه ۱۴۰۰ به سرانجام رسید.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، سید امین قاسمی در این رابطه گفت: سند قلعه قبلاً بنام وزارت دفاع صادر شده بود اما انتقال سند این اثر تاریخی به اداره میراث فرهنگی استان انجام نشده بود و تحویل متولی اصلی نداده بودند .

وی افزود: از یک و نیم سال گذشته پروسه اخذ سند استارت زده شد و با پرداخت هزینه تخلیه سپاه پاسداران از اطراف قلعه و ارائه مستندات کافی و مدارک ثبتی رسمی و تهیه پرونده حقوقی تقاضای اخذ سند رسمی بنام میراث فرهنگی استان را به اداره کل ثبت و اسناد ارائه نمودیم .

مدیرکل میراث فرهنگی استان لرستان با بیان اینکه اداره ثبت سند وزارت دفاع را ابطال نمود اظهار کرد: اداره ثبت و اسناد با بررسی مدارک و مستندات لازم سند وزارت دفاع را ابطال نمود و سند تک برگ قلعه فلک‌الافلاک را بنام میراث فرهنگی استان صادر نمود ‌.

قاسمی تصریح کرد : متراژ قلعه یکصدو دو هزار و سیصد مترمربع است که سند آن در مردادماه امسال پس از یکسال و نیم پیگیری صادر گردید .

سید امین قاسمی در ادامه با تقدیر و تشکر از همکاری و پیگیری های مکرر خانم شاداب فر مدیرکل اقتصاد و دارایی استان در اخذ سند قلعه تصریح کرد : ایشان با پیگیریهایی که از طریق دادگر مدیرکل اموال دولتی وزارت اقتصاد دارایی از طریق بند د توانستند راه را برای ما در اخذ سند هموار کنند از این فرصت از آنان تشکر ویژه داریم .

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان با اشاره به نقش خادمی استاندار اسبق لرستان در این مهم گفت : خادمی با همت و تاکیدات ایشان و اصرار بر اخذ سند نقش بسزایی در به سرانجام رسیدن اخذ سند این اثر ارزشمند تاریخی داشتند که جا دارد از ایشان نیز تشکر ویژه داشته باشیم.

46

کد خبر 1563427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =