مردم چهارمحال و بختیاری ۳ میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند

قائم‌مقام کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۶ ماه نخست امسال، مردم استان ۳ میلیارد و ۲۳۸ میلیون تومان صدقه داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، نجف علی حیدری درباره اهمیت پرداخت صدقه بیان کرد: صدقه از مجموعه کمک‌های مردمی به نیازمندان است که هر شخصی می‌تواند، مبلغی براساس نیت خود با استفاده از روش‌های مختلف از طریق این نهاد به دست نیازمندان برساند.

وی افزود: مبالغ اندک روزانه، ماهانه و یا در روزهای مختلف می‌تواند گرهی از مشکلات اقتصادی خانواده‌های نیازمند را باز کند و در زندگی‌شان اثربخش باشد.

قائم‌مقام کمیته امداد استان ادامه داد: احداث مسکن برای خانواده‌های نیازمند، پرداخت هزینه‌های درمانی، تأمین بخشی از هزینه‌های ازدواج فرزندان مددجویان، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان و پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به خانواده مددجویان از محل همین صدقات مردمی است.  

حیدری بابیان اینکه صدقات پرداختی مردم نیکوکار استان براساس دستورات دینی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیازمندان همان منطقه اختصاص می‌یابد اضافه کرد: محل هزینه‌کرد صدقات از پیش و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تعیین می‌شود.

وی با اشاره به روش‌های الکترونیکی پرداخت صدقات گفت: ارسال پیامک خالی یا عدد یک به شماره ۸۸۷۷، شماره‌گیری کد آنی پرداخت #۰۳۸*۸۸۷۷* از طریق گوشی همراه، مراجعه به سایتemdad.ir ، اسکن کد QR و پرداخت از طریق نصب اپلیکیشن آپ از دیگر روش‌های غیرحضوری پرداخت صدقات است.

قائم‌مقام کمیته امداد استان با اشاره به جمع‌آوری صدقات خانگی استان با استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان ادامه داد: در این روش تخلیه‌گران صندوق‌های صدقات خانگی پس از شمارش صدقات پرداختی، وجه تأیید شده را از طریق دستگاه پوز ثبت می‌کنند که رسید نیز به صورت آنی صادر می‌شود.

46

کد خبر 1563539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =