آمار عجیب وجود ۵۸ هزار حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان‌غربی

۵۸ هزار حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان‌غربی وجود دارد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، یاسر رهبردین مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گفت: ۵۸ هزار حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان‌غربی وجود دارد که ساماندهی آنها در دستور کار است.

رهبردین افزود: از این تعداد، ۲۰ هزار حلقه مربوط به سال های پیش از ۱۳۸۵ بوده و طبق قانون برای آنها تا حدی مجوز صادر می شود که البته نصب کنتور هوشمند و اجرای سیستم تحت فشار از جمله مقدمات صدور مجوز برای این چاه هاست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در خصوص وضعیت چاه های مجاز و غیرمجاز در آذربایجان غربی نیز بیان کرد: ۲۰ هزار حلقه چاه نیز در استان وجود دارد که صاحبان آنها مدعی هستند این چاه ها پیش از سال ۱۳۸۵ حفر شده که آنها در دست بررسی بوده و در ۲ سال آینده تعیین تکلیف خواهند شد.

رهبردین ادامه داد: همچنین ۱۸ هزار حلقه چاه غیرمجاز داریم که با اولویت بندی انسداد می شود و پنج هزار حلقه چاه از آنها نیز مسدود شده است.

وی گفت: برداشت های غیرمجاز از این چاه ها، سالانه ۳۰ میلیون مترمکعب بوده و در دوره ۳۰ ساله حدود ۹۰۰ میلیون مترمکعب برداشت از آنها انجام شده که این میزان کسری را به ۷۵۰ میلیون مترمکعب کاهش داده ایم.

وی افزود: از سال ۱۳۹۴ سیستم یکپارچه مدیریت منابع آب ایجاد و همه اطلاعات از حالت دستی خارج شده و حتی خدماتی که برای ۳۷ هزار حلقه چاه مجاز ارائه می شود، در آن سامانه ثبت می شود.

کد خبر 1563551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =