۲ نفر
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
حکم محکومیت نعمت احمدی صادر شد

ایسنا نوشت: نعمت احمدی در پرونده‌ای که به اتهام ارتکاب جرم سیاسی برای او تشکیل شده بود به پرداخت پنج میلیون تومان جزای نقدی بدل از حبس محکوم شد.

نعمت احمدی وکیل دادگستری در این باره اظهار کرد: بعد از صدور رای در دادگاه مطبوعات و فرجام خواهی با توجه به تایید رای در دیوان عالی کشور، امروز اجراییه‌ای مبنی بر پرداخت مبلغ ۵ میلیون تومان بدل از ۶ ماه حبس به من ابلاغ شد که در صورت پرداخت ظرف ۱۰ روز حکم حبس اجرا نمی‌شود و الا به علت عدم پرداخت جزای نقدی برابر اخطاریه صادره، «جلب» خواهم شد.

 دادگاه رسیدگی به "جرم سیاسی" نعمت احمدی وکیل دادگستری، یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران با حضور هیات قضایی به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی برگزار شد و در آن جلسه هیات منصفه به اتفاق آرا آقای نعمت احمدی نسب را «مجرم» و هم چنین با اکثریت آرا در عین حال «مستحق تخفیف» دانست.

حالا امروز اجرائیه‌ای مبنی بر محکومیت به پرداخت 50 میلیون ریال جزای نقدی بدل از حبس به او ابلاغ شده است که تصویر آن را می‌بینید.

حکم محکومیت نعمت احمدی صادر شد

بر اساس این گزارش، نعمت احمدی پیش تر به ایسنا گفته بود: من در مصاحبه‌ای با روزنامه آرمان مطالبی را مطرح کردم که سازمان بازرسی کل کشور علیه من شکایت کرد  و آن را یک نقد اصلاح گرایانه و در قالب جرم سیاسی دانست و برابر ماده یک و دو  قانون جرم سیاسی کیفرخواست برایم صادر شد.

در اولین جلسه دادگاه جرایم سیاسی، صبح روز یکشنبه ۲۰ مهرماه سال ۱۳۹۹ در سالن ولایت دادگستری استان تهران علیرضا زاکانی به عنوان متهم به ارتکاب جرم سیاسی بابت مصاحبه در برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ شبکه ۵ سیمای جمهوری اسلامی با شکایت وزارت اطلاعات مبنی بر نشر اکاذیب در دادگاه حضور یافت که هیات منصفه او را مجرم نشناخت.

23219

کد خبر 1563614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =