از وضعیت عمومی شهرهای آبادان و خرمشهر خجالت کشیدم

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و اقتصادی بر تلاش جدی این دبیرخانه برای استقرار گمرک در گیت های خروجی منطقه آزاد اروند به منظور کمک به بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، سعید محمد در جلسه ی شورای اداری سازمان منطقه آزاد اروند که در محل سرسرای اجتماعات این سازمان برگزار شد، در مورد انتخاب منطقه آزاد  اروند به عنوان نخستین سفر کاری اش اظهار کرد: نخست آنکه در این فضای معنوی تمسک بجوییم به روح بزرگ شهدا شهدایی که در در گوشه گوشه ی این سرزمین در خون خود غلطیدند که حافظ نظام جمهوری اسلامی و ارزشهای دین مبین اسلام و خون شهدا باشند شهدایی که در اروندرود با مظلومیت تمام به شهادت رسیدند.

وی افزود: در زیر نخلستانها، در گوشه گوشه ی این سرزمین و در خاک شلمچه شهیدانی که با مظلومیت تمام به شهادت رسیدند و آرزویشان این بود که جمهوری اسلامی اعتلاء پیدا کند و ارزشهای اسلامی در کشور ما برقرار باشد لذا آغاز سفر را از این منطقه گذاشتیم تا با شهدا عهد و پیمان ببندیم که در راه ارزشها و آرمانهای آنها حرکت کنیم و دیگر دلیل انتخاب این منطقه برای نخستین سفر کاری مظلومیت این سرزمین است که پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اما هنوز چهره آبادان و خرمشهر چهره جنگی است من امروز بازدیدی از کوچه پس کوچه های منطقه داشتم و مشکلات مردم را از نزدیک دیدم و خودم از این وضعیت آن هم با گذشت سالها از پایان جنگ خجالت کشیدم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و اقتصادی تصریح کرد: اینکه منطقه آزاد اعلام شد به این دلیل بود که یک جهشی در زندگی مردم اتفاق بیفتد اما مضرات منطقه آزاد برای آبادان و خرمشهر ایجاد شد اما مزیتی را مردم احساس نکردند. وقتی جایی منطقه آزاد اعلام می شود هزینه های زندگی مردم افزایش می یابد و قیمت مسکن ، اجاره و حتی خورد و خوراک افزایش پیدا می کند اما منافع منطقه آزاد را در آبادان و خرمشهر شاهد نیستیم و اقل آن اینکه گمرک به پشت گیت های تعبیه شده انتقال پیدا کند.

محمد؛ یادآور شد: با هزینه های سنگین بیش از۴۰ کیلومتر دیوار ایجاد شده است که اگر گیت جابجا شود اقلام و کالاها با قیمت کمتر به دست مردم می رسد و مردم به یک رفاه نسبی می رسند و این موضوع را به عنوان نخستین دستور کاری پیگیری کردم و در جلسه ای که با وزیر اقتصاد و میراشرفی مدیر گمرکات کشور داشتم بر استقرار گمرک در گیت ها تاکید کردم. قرار است با حضور میراشرفی از گیت ها بازدید و در جهت رفع اشکالات احتمالی اقدام کنیم. این کاری زود هنگام است که می توانیم یک تغییری در زندگی مردم ایجاد کنیم و از نمایندگان مردم در مجلس و امام جمعه می خواهیم تا با یک هدفگذاری مشخص این موضوع را دنبال و اقدام کنیم.

48

کد خبر 1563987

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =