افتتاح ۸ واحد آموزشی در قالب ۴۰ کلاس درس در الشتر

با مشارکت بنیاد برکت و نوسازی مدارس لرستان ۸ مدرسه در قالب ۴۰ کلاس آموزشی در شهرستان الشتر افتتاح شد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، در اولین روز سفر دو روزه دکتر مهاجرانی معاونت مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور و هیئت همراه به استان لرستان و با حضور دکتر ابراهیمی نماینده مردم شهرستانهای سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی ، رضوی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز لرستان ، غفوری نژاد مدیر کل نوسازی مدارس استان ، سهرابی سرپرست آموزش و پرورش لرستان ، حجت الاسلام و المسلمین امیدی امام جمعه الشتر ، مهدوی کیا فرماندار ، روحانی دانشمند حجت الاسلام والمسلمین تیموری نویسنده کتاب خلق سلیمانی ، معاونین نوسازی مدارس ، تنی چند از مسئولین استانی و اهالی خونگرم شهرستان سلسله ، ۸ واحد آموزشی در قالب ۴۰ کلاس درس و با مرکزیت هنرستان اتومکانیک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افتتاح شد .در این مراسم مهندس رضوی اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تا کنون ۷۴ مدرسه در قالب ۲۳۸ کلاس درس با مشارکت خیرین مدرسه ساز افتتاح و به سرانه آموزشی استان افزوده شده است .

در ادامه این مراسم مهندس غفوری ضمن عرض تسلیت بمناسبت سالگرد شهادت امام حسن عسکری(ع) و همچنین بزرگداشت ۶۳۰۰ شهید گلگون کفن لرستانی افزود : از برکات وجود مبارک شهدا همین بس که امروز شاهد افتتاح ۸ واحد آموزشی مزین به نام این عزیزان هستیم .

  وی در ادامه خاطر نشان کرد : یکی از برنامه های کمیته عمران کنگره ۶۳۰۰ شهید استان لرستان مزین کردن مدارس به نام شهدا است که این اداره کل در این امر توفیقات خوبی را کسب کرده است .

 غفوری نژاد تصریح کرد : در نیمه نخست سالجاری ، علی رغم همه ی تنگناهای اقتصادی ، ۷ واحد آموزشی در قالب ۲۱ کلاس درس در شهرستان سلسله احداث و به سرانه آموزشی افزوده شده است .

وی در خصوص هنرستان اتومکانیک الشتر گفت : عملیات اجرایی این واحد آموزشی در دهه هشتاد آغاز شد که بدلیل نبود اعتبار کافی کار ساخت آن به درازا کشید ولی با مشارکت بنیاد برکت و تزریق اعتبار امروز شاهد افتتاح آن هستیم .

 غفوری نژاد با اشاره به رونمایی از کتاب ( خلق سلیمانی) ، آنرا ماحصل عشق و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و مجاهدت در بین کارکنان نوسازی مدارس دانست و خاطرنشان کرد : نوسازی مدارس در بحث تعمیق این فرهنگ والا در بین آحاد مردم ، پیشقدم است و دلیل آن تدوین این کتاب ارزشمند توسط نوسازی مدارس و حجت الاسلام و المسلمین تیموری می باشد .

دکتر ابراهیمی بعنوان دیگر سخنران این مراسم باشکوه ، به بیان مشکلات زیرساختی آموزش و پرورش شهرستان الشتر پرداخت و در ادامه اظهار داشت : ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور با سفرهایی که به استان لرستان داشتند ، بطور کامل در جریان کاستی های لرستان و شهرستان الشتر در بحث سازه های آموزشی هستند و امیدواریم برای حل این معضلات اقدام عاجل صورت دهند .

دکتر مهاجرانی معاونت مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور بعنوان سخنران پایانی این مراسم اظهار داشت : اهمیت هنرستان برای توسعه آموزشی و باسواد شدن دانش آموزان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و خوشبختانه امروز شاهد افتتاح یک هنرستان خوب در شهر نخبه پرور الشتر هستیم که نوید بخش تغییرات مثبت در این حیطه است .

 وی با اشاره به سرانه آموزشی کشور اعلام کرد : سرانه استاندارد آموزشی به ازای هر دانش آموز ۸ متر و ۳۳ سانتی متر است و استان لرستان با دارا بودن سرانه ۵ مار ۲۳ سانتی متری ، دقیقا در نقطه میانگین کشوری قرار دارد اما شهرستان سلسله با سرانه ۶ متر ۳۳ سانت نسبت به سایر شهرستانهای لرستان میانگین قابل قبولی را به خود اختصاص داده است .

 در پایان ضمن رونمایی از کتاب ارزشمند (خلق سلیمانی) از خانواده های شهدای فرهنگی شهرستان سلسله و عوامل اجرایی ساخت فضاهای آموزشی این شهرستان با اهدا لوح ، تقدیر شد.

46

کد خبر 1564245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =