امدادرسانی هلال احمر به بیش از هزار یزدی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از انجام ۱۴۵ مورد حادثه و امدادرسانی به هزار و ۴۶۴ نفر حادثه دیده در ۶ ماهه نخست امسال توسط نیروهای امدادی هلال احمر استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محسن حرازی زاده یزدی اظهار کرد: ۱۴۵ عملیات امداد و نجات در شش ماه گذشته شامل ۵۷ عملیات جاده ای، ۳۶ مورد خدمات حضوری، ۱۳ مورد خدمات شهری، ۶ مورد صنعتی و کارگاهی، ۱ مورد آتش سوزی جنگل و مرتع، ۲ مورد خدمات مناسبتی، ۲ مورد عملیات دریایی و ساحلی، ۱ مورد زلزله، ۶ مورد سیل و آبگرفتگی، ۱ مورد طوفان و ۲۰ عملیات امداد و نجات کوهستان بوده است.

وی افزود: طی این عملیات‌ها هزار و ۴۶۴ نفر دچار حادثه شدند که ۲۰۸ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۳۸ نفر در خدمات حضوری، ۲۰ نفر در عملیات آتش سوزی جنگل و مرتع، ۳ نفر در عملیات دریایی و ساحلی، ۲۹ نفر در عملیات سیل و آبگرفتگی، هزار و ۱۰۰ نفر در امدادرسانی در طوفان، ۲۱ نفر در خدمات شهری، ۶ نفر در صنعتی و کارگاهی و ۳۹ نفر در عملیات کوهستان از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ادامه داد: به دنبال این عملیات ۴۶ نفر نجات یافتند که ۱۸ نفر به صورت سرپایی درمان و ۲۸ نفر توسط آمبولانس هلال احمر به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال داده شدند.

حرازی زاده بیان داشت: یک مورد عملیات امداد هوایی به مدت ۲ ساعت و ۱۰ دقیقه و انتقال ۷ مصدوم به مرکز درمانی توسط بالگرد هلال احمر در شش ماهه گذشته انجام شده است.

وی تصریح کرد: ۶۹۸ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب ۱۸۴ تیم به همراه ۶۹ دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای ۱۷ مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه (از اطلاع تا حضور در صحنه) را ۱۶ دقیقه و ۳۷ ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را یک ساعت و ۱۹ دقیقه و ۱۷ ثانیه اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: کلیه پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محورهای مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود.

46

کد خبر 1564285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =