جزییات قتل غزاله به دست آرمان/ خانواده غزاله رضایت می‌دهد؟

ایرنا نوشت: رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با اشاره به تلاش های اخذ رضایت از خانواده غزاله برای جلوگیری از قصاص آرمان عبدالعالی گفت: کار دستگاه قضایی تمام شده و باید از لحاظ اجرای حکم بر اساس نظر خانواده مقتول یا قصاص کنند و یا رضایت دهند. اکنون همه چیز دایر مدار خانواده مقتوله است.

حجت الاسلام‌والمسلمین هادی صادقی در حاشیه مراسم اعطای پروانه و لوح تقدیر به نفرات برتر نخستین دوره میانجیگری در پاسخ به سوالی درباره پرونده آرمان عبدالعالی افزود: همچنان در تلاش هستیم که در این پرونده رضایت خانواده مقتوله را بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: درباره این که این فرد مجرم است یا نه، نباید قضاوت کنیم زیرا این پرونده جزییات بسیار دارد و مسایل مختلفی در حاشیه این پرونده مطرح است بنابراین قضاوت در این پرونده سخت است.
صادقی اظهارداشت: دهها قاضی در این پرونده ورود کردند و پرونده با دقت بررسی شده و دو مرتبه در دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفته است.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور تصریح کرد: مردم از نظر اتقان حکم صادره تردید نکنند زیرا براساس شواهد موجود حکم قتل صحیح است هرچند طبیعتاً ناخواسته بوده و قاتل هدف قبلی نداشته و این اتفاق پیش آمده است.
وی اضافه کرد: این جوان سابقه جنایی نداشته و جنایتکار حرفه‌ای نیست. گاهی افراد در یک لحظه حادثه‌ای پیش می‌آید و خطایی می کنند. البته در این خطاها عمد بوده اما با قصد قبلی نبوده است.
صادقی خاطرنشان کرد: خانواده مقتول و محکوم خانواده‌های محترمی هستند و ما هر دو خانواده را دیدیم و با آن ها صحبت کردیم.
وی افزود: آرمان عبدالعالی زمانی که به زندان می‌رود، در حال اخذ دیپلم بوده اما در زندان فوق لیسانس خود را نیز اخذ کرده است.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور اظهار داشت: باید به خانواده مقتوله حق داد که داغ بزرگی دیده‌اند و از طرف دیگر جنازه‌ای هم در کار نیست و از این خاطر نیز خانواده مقتوله آزرده خاطر هستند.
وی ادامه داد: اکنون شرایط به گونه ای نیست که به جسد دسترسی باشد و اتفاقی افتاده که قابل دسترسی نیست و هر چه اینها اصرار کنند که آرمان جای جنازه را بگوید، او نمی تواند بگوید زیرا خودش هم نمی‌داند و اگر می‌دانست تا الان بارها گفته بود.
صادقی ابراز امیدواری کرد این خانواده رضایت دهند و خانواده آرمان بتوانند فرزند خود را به دامان خود بازگردانند. باید توجه داشت که این داغ با قصاص نیز تسکین پیدا نخواهد کرد.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور گفت: این دو خانواده با هم آشنا هستند و این دو قصد ازدواج داشتند. می دانیم در این گونه موارد خانواده مقتول بعد از قصاص هم ناراحت خواهد شد.  
آرمان عبدالعالی در سال ١٣٩۴ به دلیل قتل دختری به نام غزاله،  در سن ١٧ سالگی به قتل محکوم شد.
دیوان عالی ایران در بهمن ۱۳۹۸ بر اساس ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی با محاکمه مجدد عبدالعالی موافقت کرد و در نتیجه حکم اعدام را که توسط دادگاه اولیه صادر شده بود، مجدد تایید شد.
حکم اعدام این فرد هنوز اجرا نشده است.

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1564304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  89 12
  ارمان چنر روز مانده بود که هجده ساله بشه پس این قدر نگویید هفده ساله بوده،بعدش که میگی خانواده مقتول با قصاص کردن تسکسن نمی یابند باید گفت با بخشیدن هم تسکین نمی یابند و میبینندذ که قاتل جگر گوشه شان برای خودش راست راست خواهد گردید تشکیل خانواده خاهد دادو...،اگر غزاله هم زنده بود میتوانست فوق لیسانس بگیره بعدش تشکیل خانواده بده و....
  • اسد IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
   14 46
   قضاوت نکنیم بهتره چون من و شما نه دسترسی به جزیات پرونده داریم و نه قاضی هستیم
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  77 8
  خانواده آرمان با پول خیلی از سلبریتی ها و و رسانه ها را خریده که ان ها خانواده مقتول را تحت فشار قرار بدهند و تحت فشار از حقشان بگذرند و رضایت بدهند،میخوام بدونم این سلبریتی ها و رسانه ها اگر قاتل یک ادم فقر بود هم این قدر فعالیت میکردند؟
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  51 4
  این که میگه جنازه را در سطل آشغال انداخته دروغ میگه مگر میشه با وجود این همه زباله گرد جسد پیدا نشده باشه،احتمالا خودش و خانوادش به پیشنهاد وکیلش یک بلای بد سر جسد اوردند که نمیتوانند بگویند با جسد چه کردند
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  29 2
  این دو مدتی بود که از هم جدا شده بودند چه طور میخواستند با هم جدا شوند،روز حادثه غزاله بعد از مدت ها امده بود ارمان را ببینه ولی دلیل بر اشتی کامل و ازدواج نبود
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  89 11
  خانواده غزاله اگر رضایت بدهند و ببینند قاتل دخترشان برای خودش راست راست میچرخه ادامه تحصیل میده و تشکیل خانوواده میده آیا ارامش پیدا میکنند؟ در حالیکه اگر دخترشان به قتل نمیرسید میتوانست ادامه تحصیل بده ،سر کار بره و ازدواج کنه
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  51 10
  آقای ئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور ،برای قتل غیر عمد کسی را اعدام نمیکنند ،قتل عمد بوده که حکم قصاص امده،ذهن مردم را منحرف نکنید، اون جور که با میله بارفیکس تو سر مقتول چند بار خورده قتل عمد هست
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  43 6
  قتل عمد بوده و با آگاهی و قصد قبلی انجام شده پس لطفا خانواده مقتول را تحت فشار قرارندهید و بگذارید خودشان تصمیم بگیرند
 • US ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  46 3
  هشت سال است قاتل با خیال راحت میکردد تحصیلاتش را تا فوق لیسانس در دانشگاه دولتی انجام داده و... اگر خانواده مقتول رضایت بدهند منفور خواهندشد