تاکید یک نماینده بر کوتاهی در شفاف سازی طرح صیانت/ با شعار شفاف‌سازی به مجلس آماده‌ایم

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: عضو کمیسیون حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی گفت: باید به مردم بگوییم که به دنبال محدودسازی و جرم انگاری نیستیم و می‌خواهیم فضای سالم مجازی را به وجود آوریم.

حسین نوش آبادی عضو کمیسیون حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی در دومین نشست این کمیسیون گفت: بیش از دو ماه از تصویب ایجاد کمیسیون مشترک، بیش از یک ماه از معرفی نمایندگان عضو آن گذشته و بیش از یک هفته است که هیئت رئیسه آن مشخص شده است و امشب قرار بود مسائل محتوایی طرح را دنبال کنیم ؛اما متن منتشر نشده ، در اختیار نمایندگان قرار نگرفته و فرصت از دست رفته است.

وی افزود: ما در این دوره از مجلس به مردم قول داده‌ایم با آن‌ها شفاف باشیم و با شعار شفاف‌سازی به دوره یازدهم آماده‌ایم؛ اما فکر می‌کنم خود ما در حوزه شفاف سازی طرح حمایت از حقوق کاربران کوتاهی کردیم، این طرح تبیین نشده و ابعادش برای مردم روشن نیست.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دلیل هجمه‌ها همین موضوع کوتاهی در شفاف سازی است. باید به مردم بگوییم که به دنبال محدودسازی و جرم انگاری نیستیم و می‌خواهیم فضای سالم مجازی را به وجود آوریم. همچنین می‌خواهیم از حقوقشان حمایت و صیانت کنیم.

نوش آبادی اظهار کرد: باید بگوییم که صادقانه می‌خواهیم فضای ولنگار مجازی را ساماندهی کنیم. دیگران در ارتباط با شبهه سازی فعال‌تر بودند و ما الان در جایگاه دفاع هستیم. امشب باید کلیات بررسی می‌شد و همین فرصت سوزی‌ها ما را بیشتر دچار حاشیه می‌کند.

وی گفت: حدود ۸۰ میلیون نفر از خدمات اینترنت استفاده می‌کنند و میلیون‌ها نفر با همین فضا کسب و کار دارند. کوچکترین اشتباه در ارتباط با ساماندهی فضای مجازی بخش عظیمی از اقتصاد کشور را که مبتنی بر این فضاست، به مخاطره می‌اندازد.

این عضو کمیسیون مشترک یادآوری کرد: هیچ ابزار و مکانیسمی نمی‌تواند جایگزین فضای مجازی شود و به تعبیر مقام معظم رهبری، فضای مجازی فضای حقیقی زندگی مردم است. باید برای مردم روشن کنیم که به دنبال سالم‌سازی فضای مجازی هستیم نه جرم نگاری.

تقی پور رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران پس از این اظهار نظر گفت: در ابتدای جلسه دستور کار را اعلام کردیم، اما نمایندگان می‌خواهند اظهار نظر کنند و فرصت به این موضوع داده شد.

2323

کد خبر 1564336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =