ارتقای استاندارد تولید داخلی منجربه توسعه صادرات می‌شود

استاندار قزوین گفت: ارتقای استانداردها در حوزه تولیدات داخلی به منظور رونق مصرف کالای ایرانی و توسعه صادرات ضروری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در بازدید از اداره کل استاندارد قزوین، گفت: اگر کالاها و محصولات داخلی خواهان تقویت حضور خود در بازارهای داخلی و خارجی هستند باید به فکر حفظ و ارتقای کیفیت تولیدات خود باشند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: بدون توجه به مقوله استاندارد و کیفیت، امکان رقابت در بازار برای تولیدکنندگان وجود ندارد.

او در ادامه با بیان اینکه قزوین از قطب های صنعتی کشور به شمار می رود، افزود: در این استان، تنوع تولیدات در حوزه های صنایع غذایی، بهداشتی، شیمیایی، الکترونیک و مصالح ساختمانی بسیار بالا بوده و این موضوع رسالت اداره کل استاندارد قزوین را حساس تر و سخت کرده است.

استاندار قزوین همچنین با بیان اینکه استفاده از محصول استاندارد از حقوق اساسی و مسلم مصرف کنندگان به شمار می رود، اظهارکرد: نشان استاندارد، اطمینان خاطر مصرف کنندگان را به همراه دارد و ایمنی و سلامت آنان را در قبال مصرف کالاها تامین می کند.

جمالی پور در این بازدید روز جهانی استاندارد را به کارمندان استاندارد تبریک گفت و با اهدای گل به آنان از تلاش های کارکنان این دستگاه تقدیر کرد.

استاندار قزوین در این بازدید از آزمایشگاه های میکروبیولوژی و صنایع غذایی مستقر در اداره کل استاندارد قزوین نیز بازدید کرد و در جریان فعالیت های مربوط به آنها قرار گرفت.

48

کد خبر 1564419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =