صداوسیما با چه هدفی، طالبان را تطهیر می کند؟/ اگر قرار است دستوری عمل کنید اخبار واقعی را بگویید

جمهوری اسلامی نوشت: اخبار مربوط به کشتار شیعیان قندهار را در تلویزیون، نیم‌ساعت بعد از شروع خبر 14 دیروز و روز جمعه از تلویزیون جمهوری اسلامی ایران پخش کردند!

مقایسه کنید این روش را با پخش اخبار مرگ جرج فلوید، سیاه‌پوست آمریکائی که همین تلویزیون ما تا چند ماه به عنوان داغ‌ترین خبر پخش می‌کرد و هر روز هم برایش سینه می‌زد. اخبار 150 شهید و 200 مجروح مسجد سیدآباد قندوز هم که بعد از دو روز فراموش شد!
از اینها که بگذریم، تلویزیون در اخبار 21 شب شنبه، با فردی به عنوان کارشناس درباره جنایت علیه شیعیان قندهار مصاحبه کرد که هیچ سابقه‌ای در مورد مسائل افغانستان ندارد و اظهارنظرهای بسیار پرتی در این موضوع کرد. او گفت هدف، ایجاد جنگ میان شیعه و سنی است، در حالی که ماجرا اصولاً این نیست بلکه اجرای برنامه حذف شیعه از عرصه افغانستان است که گروه تروریستی طالبان در دستور کار خود دارد کمااینکه زبان فارسی را هم از رسمیت انداخته و فقه جعفری را هم که در قانون اساسی افغانستان رسمیت دارد، حذف کرده است.
این آقای مثلاً کارشناس، افتضاح بزرگ‌تری هم به بار آورد و گفت طالبان به تنهایی نمی‌تواند از عهده تأمین امنیت افغانستان برآید و باید کشورهای منطقه کمکش کنند!
این سخن بقدری دور از آبادی بود که گوئی این فرد به مثابه سخنگوی طالبان اظهارنظر می‌کند.
خود تلویزیون هم متأسفانه در خبر جنایت قندهار، از قول گروه تروریستی طالبان که در دروغگوئی نظیر ندارد، گفت چند نفر از اعضای طالبان هم در این انفجار کشته شده‌اند!
اینهمه تلاش برای تطهیر طالبان معلوم نیست با چه هدفی صورت می‌گیرد. مردم افغانستان به تلویزیون ایران امید دارند و مایل هستند از آنها حمایت کند نه از یک گروه انحصارطلب عقب افتاده و متحجری که با کودتا و تبانی با آمریکای جنایتکار بر افغانستان سلطه پیدا کرده و از همان روزهای اول کمر به نابودی مخالفین خود بسته و اقشار مختلف مردم را از حقوق شهروندیشان محروم کرده است.
رسانه ملی اگر قرار است دستوری عمل کند و اخبار واقعی افغانستان و جنایات طالبان را نگوید، لااقل خلاف هم نگوید و از کارشناسانی که با واقعیت‌های افغانستان آشنا هستند، استفاده کند. شما در این فرافکنی‌ها تا کجا قرار است به پیش بروید؟ رسانه ملی متعلق به این کشور و این ملت است و حفاظت از اعتبار آن، برای آحاد ملت ایران مهم است.

23302

کد خبر 1564520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  0 1
  بهتر است روزنامه جمهوری اسلامی به یو اس ای تودی فارسی تغییر نام دهد.
 • زری IR ۰۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  0 0
  بلاخره یه حرف راست هم شنیدیم
 • mohamad IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
  0 0
  بطور واضح مشخص است که اغلب مسئولین ما از طالبان حمایت میکنند و تلاش میشود انرا مبارز علیه داعش و ناجی افغانستان معرفی کنند درحالیکه هیچ فرقی بین داعش و طالبان در جنایت نیست و بشکلی وابستگی این گروه را به ایران اثبات کردند. اما تروریسم ظالمانه ترین و جهنمی ترین ایده برای تحمیل عقاید بر دیگران است و خداوند هرگز رفتار چنین افرادی را تایید نمیکند و جز جهنم پاداشی برای تروریستها تحت هر عنوان و توجیه، وجود نخواهد داشت.