کاربران خبرآنلاین پیشنهاد دادند: قیمت برنج در بازار چگونه شکسته می‌شود؟

برخی کاربران خبرآنلاین به ارائه پیشنهاد درباره راه شکستن قیمت برنج در بازار پرداختند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت برنج در بازار عمده‌فروشی و خرده‌فروشی افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است. بهای هر کیلو برنج در بازار از ۵۰ هزار تومان فراتر رفته و برنج وارداتی بسته‌بندی و آزاد نیز در محدوده قیمتی ۴۰ تا ۴۵هزار تومان به فروش می‎رسد.

برخی معتقدند گذشته از کاهش میزان تولید برنج در اثر خشکسالی، اجرای دوره ممنوعیت واردات برنج در افزایش قیمت‎ها موثر بوده است.

مسیح کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان در آخرین روزهای شهریور ماه از کاهش ۵۰ درصدی واردات برنج خبر داد و گفت: در خرداد ماه، زمانی‌که ستاد تنظیم بازار در اختیار وزارت صمت بود، بارها اعلام کردیم که با برقراری دوره ممنوعیت، با کمبود و گرانی در بازار روبرو می‌شویم.

در این خصوص در نظرسنجی‌ای تحت عنوان «دولت چه اقدامی را می‌تواند برای ساماندهی بازار برنج در دستور کار قرار دهد؟» دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

کاربران خبرآنلاین پیشنهاد دادند: قیمت برنج در بازار چگونه شکسته می‌شود؟

احمدرضا، یکی از کاربران خبرآنلاین نوشت: «مهار تورم تنها راه‌حل است.»

امیر، کاربر دیگر خبرآنلاین عنوان کرد: «وقتی قیمت یک متر زمین کشاورزی به ۳ میلیون در شمال کشور رسیده، برنج اگر کیلویی ۲۰۰ هزار تومان هم برسد، باز هم ما با کاهش تولید مواجه هستیم و علت این است که تولید برنج در زمین متری ۳ میلیون عقلانی نیست و از طرفی کشاورزان به دلیل مشکلات آب به شدت مشکل آب دارند و راه‌حل آن تنها واردات برنج است.»

حسنعلی، کاربر خبرآنلاین تصریح کرد: «فوری‌ترین کار دولت، وارادت برنج‌های خوب از جاهای مختلف است تا هم قیمت شکسته شود و هم جنس مناسب دست مردم برسد؛ در غیر این صورت مافیای برنج هر دقیقه بر قیمت‌ها می‌افزاید.»

کاربری متذکر شد: «باید از خرید برنج چه داخل چه خارج تا عرضه مستقیم به مصرف‌کننده (مثلا فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا میادین تره‌بار) توسط دولت صورت گیرد.»

223225

کد خبر 1564651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =