سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش: پایان آبان‌ماه تمامی مدارس بازگشایی می‌شوند

ایسنا نوشت: سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: روند بازگشایی مدارس با توجه به پوشش جمعیتی، اجرای واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، بر اساس ارزیابی، از اول آبان، آغاز و تا پایان آبانماه تمامی مدارس بازگشایی می شوند.

علیرضا کاظمی با اشاره به این که بازگشایی مدارس تنها تابع واکسیناسیون نیست، اظهار کرد: در امر بازگشایی حضوری مدارس، تصمیمات شورای مدرسه و آموزش و پرورش مناطق، نتایج ارزیابی از شاخص‌های رعایت دستورالعمل ها، رعایت فاصله اجتماعی و تمهید مقدمات و دریافت مجوز از دیگر عوامل مهم حضوری شدن مدارس است.

وی گفت: ۴۵ هزار مدرسه کشور با تراکم جمعیتی اندک، در مهرماه بصورت حضوری بازگشایی شدند و حدود ۵۰ درصد مدارس که از تراکم دانش آموزی بالایی برخوردار بودند در آبان‌ماه و پس از ارزیابی و دریافت مجوز، فعالیت‌های آموزش حضوری را آغاز خواهند کرد.

سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: در کهگیلویه و بویراحمد به علت پراکندگی مدارس و کمی تراکم جمعیتی، بیش از هزار مدرسه فعالیت آموزشی حضوری خود را آغاز کرده اند.

بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش؛ وی در مورد  آمادگی وزارت آموزش وپرورش برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت: این طرح پس از ارائه لایحه آن از سوی دولت به مجلس خوشبختانه با رأی بالایی تصویب شد و امیدواریم در روزهای آینده شاهد روند خوب اجرای آن باشیم.

کاظمی همچنین در سفر یک روزه خود ضمن بازدید از مدارس کانکسی و همچنین فضاهای آموزشی آسیب دیده در زلزله سی سخت، جمع آوری مدارس کانکسی این منطقه را از اهداف سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد دانست.

۴۷۲۳۳

کد خبر 1565806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
  18 2
  واکسن گریز هارو اول ساماندهی کنید موجب پیک های بعدی نش ...
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
  21 8
  باز هم زر زبادی
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
  20 2
  عهد نابستن از آن به، که ببندی و نپایی عدم بازگشایی مدارس خبلی بهتر است از بازگشایی که بلافاصله به تعطیلی مجدد منتهی شود. پس هشدارهای پیک ششم برای چیست؟ چطور در سرمای شدید کلاس ها را تهویه می کنید؟
 • هادی IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
  21 9
  خودت برو
 • موحد IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
  37 5
  برخی در آموزش و پرورش برای کسب موقعیتهای اداری بالاتر روی جان بچه ها ریسک بزرگی میکنند. باید این افراد را پاسخگوی نتیجه اعمالشان کرد. دیروز مدرسه ابتدایی غیرانتفاعی دخترانه (در منطقه شش تهران) جلسه با والدین شرکت کردم مدیر توضیح داد تحت فشار شدید آموزش و پرورش برای بازگشایی است. توضیح داد که رعایت پروتکلها برای کودکان واقعا دشوار و نشدنی است. گفت که از والدین گواهی کتبی میگیریم که مدرسه (آموزش و پرورش) هیچ مسئولیتی در قبال بیمار شدن بچه ها ندارد. بازگشایی هم تقسیم کلاس به دو گروه 8 نفره هر هفته دو بار هر بار دو ساعت و نیم یک گروه صبح و یک گروه ظهر برگزار شود. این را هم اضافه کرد که مدرسه مایل به حضوری شدن نیست و دیگر آنکه با این برنامه بازدهی آموزش کمتر خواهد شد.