۳ نفر
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
ابهت تیم ملی فوتسال شکست

سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال گفت: ابهت ایران درجام جهانی به شدت شکسته و به بزرگی آن خدشه وارد شد. من به آینده بسیار بدبین هستم. وقتی ازبکستان به ما ۸ گل می زند قطعا در آینده برای ما نقشه دارد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حسین شمس سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه عملکرد فنی تیم در جام جهانی نامناسب بود و درحدواندازه های نام کشورمان نبود گفت: اگر زمان درورگر و ترابیان را بررسی کنیم  متوجه می شویم که آن ها همیشه تیم امید داشتند. در سال ۲۰۰۸ که من در تیم ملی بودم پشت سرما امیدها بودند. وقتی ما به گرندپری ۲۰۰۷ اعزام شدیم آن ها به داخل سالن آسیا رفتند که ما نایب قهرمان و آن ها قهرمان شدند. با این شرایط فرآیند تولید بازیکن خیلی خوب انجام می شد و فاصله مان را با آسیا حفظ می کردیم اما متاسفانه در ادامه این فرآیند متوقف شد. تقریبا از ۲۰۱۵ به مرور فاصله ما با تیم های آسیایی کمتر می شود. سال ۲۰۱۷ جوانان با علی صانعی قهرمان آسیا شدند اما بعد از آن صانعی به دلایلی کنار رفت و تیم سال ۲۰۱۹ در تبریز بعد از افغانستان سوم شد! سرمربی تیم ملی اجازه نداد که کسی پشتش تیم بسازد چرا که می ترسید جانشین او شود و حداقل دو سه نسل ما نابود شد. من فکر می کنم حداقل دو جام ملت ها طول می کشد که ما بتوانیم تیم ملی قوی داشته باشیم.

شمس درباره علت نتایج ضعیف و عملکرد فنی نامطلوب تیم ملی در جام جهانی گفت: با توجه به اینکه تیم هیچ پشتوانه ای نداشت و حدود ۶ سال بود که اصلا دست نخورده بود، می توانستیم پیش بینی کنیم که تیم در جام جهانی نتیجه نمی گیرد. در ابتدا گفتند گروه ما گروه مرگ است اما همه دیدند حتی زهرمار هم نبود و تیم های ضعیفی حاضر بودند. آمریکا به ما دو گل زد و صربستان هم محلی ازاعراب نداشت و در نهایت به آرژانتین هم باختیم. بااین حال یک سری اتفاقت در جدول رخ داد که همه امیدوار شدند و مسیر به شکلی  شد که دیدیم تا فینال هیچ مشکلی نداریم. ازبکستان را بارها  برده بودیم و قزاقستان را هم حریف آسانی می دانستیم. به نظر من در تمرینات هیچ فشاری به بازیکنان نیامده بود. متاسفانه بعد از بازی با آمریکا و بردی که واقعا به زحمت به دست آمد همه احساس کردند که ایران تیمی نیست که بتواند مقابل بزرگان دوام بیاورد. ما با دو تیم خوب ملاقات کردیم که هردو رو باختیم؛ آرژانتین و قزاقستان. ابهت ایران در این مسابقات به شدت شکسته و به بزرگی آن خدشه وارد شد. من به آینده بسیار بدبین هستم. وقتی ازبکستان به ما ۸ گل می زند قطعا در آینده برای ما نقشه دارد؛ تایلند و ژاپن هم همین طور. متاسفانه ما نه تنها در جام جهانی خیلی بد نتیجه گرفتیم بلکه ابهت تیم هم شکست. با توجه به اینکه نود درصد تیم باید عوض شود مربی جدید تیم ملی باید از صفر شروع کند در حالی که در هیچ کجای دنیا اینگونه نیست.

گفت و گوی کامل را اینجا بخوانید.

253 251

کد خبر 1565831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدرضا IR ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
    0 0
    شریعه تبر زد به ریشه فوتسال.