آغاز‍ رقابت های دوومیدانی دختران قهرمانی کشور در خرم آباد

رئیس هیات دوومیدانی لرستان از رقابت ۲۰۰ ورزشکار دختر در رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور به میزبانی این استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سیاوش سپهوند با اشاره به رقابت‌های دوومیدانی باشگاه‌های کشور که به میزبانی خرم آباد برگزار می شود، اظهار کرد: این مسابقات در دو روز ۲۹ و ۳۰ مهر جاری در حال برگزاری هستند و امروز ورزشکاران در رشته‌های هفت‌گانه، پرش با نیزه و پرتاب نیزه با هم رقابت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای اولین بار مسابقات دوومیدانی بانوان در رده سنی جوانان و نوجوانان نیز برگزار می‌شود، افزود: خوشبختانه استقبال خوبی از این رقابت‌ها شده و ۱۲ تیم باشگاهی، ۸ تیم لیگ برتر و ۳ هیات به صورت دسته‌جات لیگی در این مسابقات حضور دارند.

سپهوند بیان کرد: پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد به‌عنوان میزبان با یک تیم مدعی وارد و از همان وسایل باکیفیت رقابت مردان برای بانوان البته با استانداردهای ویژه استفاده شده است.

رئیس هیات دوومیدانی لرستان خاطرنشان کرد: در حوزه رده‌های پایه از وسایل تخصصی دوومیدانی با استانداردهای روز دنیا استفاده شده و امیدواریم در این دو روز برای تیم‌هایی که آمده‌اند میزبان خوبی باشیم و نتایجی که برای رقابت آقایان حاصل شد در مسابقات بانوان نیز شاهد و ارتقای رکورد را در این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه بانوان ورزشکاران توانمندی هستند که از بین دختران دو تیم Aو B برای مسابقات نوجوانان آسیا در کشور کویت انتخاب خواهند شد.

سپهوند ادامه داد: امیدواریم بعد از اینکه افراد منتخب مشخص شدند اردوهای خوب و تخصصی به صورت جداگانه برای حوزه بانوان داشته باشیم.

رئیس هیات دوومیدانی لرستان با اشاره به انجام اولین مرحله گزینش تیم‌ها گفت: در رده نوجوانان و حتی جوانان برای مسابقات جهانی سال آینده در کشور کلمبیا نیز مرحله اول انتخاب را داریم و امیدواریم بچه‌ها بتوانند گام اول را محکم بردارند.

به گفته وی در حوزه بانوان ۲۰۰ ورزشکار در ۲۴ ماده با هم رقابت می‌کنند و امیدواریم لرستان بتواند موفقیت خوبی کسب کند.

48 

کد خبر 1565883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =