ماجرای درآمد ۱۰ هزار میلیاردی صداوسیما!

مهر نوشت: محمد سرافراز رئیس پیشین صداوسیما بعد از ریاست بر این سازمان هر از گاهی سخنانی بر زبان آورده است که بارها در شبکه‌های مجازی وایرال و فراگیر شده است. او اخیراً هم طی نشستی رقمی درباره درآمد صداوسیما از پیام‌های بازرگانی ارائه کرد که باعث شد مورد توجه قرار بگیرد.

رییس اسبق صداوسیما با ارجاع به درآمد آگهی‌ها در زمان خودش که بیش از هزار میلیارد بوده، گفته است که این آگهی‌ها از زمان او در سال ۹۴ تا الان می‌بایست چند برابر و درآمد سازمان از آن‌ها معادل ۱۰ هزار میلیارد شده باشد.

سرافراز در این نشست که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران برگزار شده است به درامدهای زمان خودش از آگهی‌ها اشاره می‌کند و با احتساب به آن می‌گوید این درامدها «الان باید ۱۰ برابر شده باشد و با درآمد ۱۰ هزار میلیارد، صداوسیما به کمک دولت هم نیاز ندارد.»

این نکته در حالیست که صداوسیما در همین چند سال اخیر بیشترین معضل تولید آثار نمایشی و بهره گیری از هنرمندان را با نبود بودجه مرتبط می‌دانست. بودجه‌ای که به زعم آنها لازم بوده است بخشی از آن از طرف دولت تامین شود و گاهی به دلیل برخی سیاست‌های چالشی با دولت، با تاخیر هم همراه بود.

میزان واقعی درآمدهای صداوسیما از آگهی‌های بازرگانی، رپورتاژها و اسپانسرینگ برنامه‌ها هیچ گاه به صورت شفاف اعلام نشده است و این یکی از موارد حاشیه دار و چالش برانگیز سازمان در همه این سال‌ها بوده است که اگرچه از طرفی سازمان قراردادهای مالی پرسودی هم در این زمینه بسته است اما از طرف دیگر کمتر تاثیر آن در بهبود برنامه سازی و خروجی آثار نمایشی با پروداکشن های متفاوت دیده شده است و حتی این گمانه زنی را تقویت می‌کند که این سازمان بیشتر از نبود بودجه با نبود مدیریت درست مواجه است.

۵۸۵۸

کد خبر 1565924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • morad IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
  3 0
  در این سال ها کدام مسئول شفاف حرف زده و یا دارایی خود را اظهار نموده است. دنیای بخور بخوری شده در همه زمینه ها و ارگان ها متاسفانه بوی فساد شنیده می شود.
 • محمود NL ۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
  2 0
  رسانه حکومتی، که به دروغ خودش رابه مردم رسانه ملی معرفی می کند!
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
  0 0
  والا ده هزار میلیارد همچین زیاد هم نیست برای صوسی چهل شبکه داخلی وخارجی هرشبکه کمتر از پنجاه میلیارد که تازه چهارتاشون سریال می سازند که خودشون میگند کم کم هزینه هر سریال ده میلیارد. سریالا را اگر چل قسمتی در نظر بگیریم هر شبکه تقریبا سالی هفت وخورده ای سریال داره که هر شبکه باید فقط سالی هفتاد هشتاد میلیاردبرای سریال سازیش خرج کنه چه برسه با به بنامه دیگش بعد چطور با کمتر از پنجاه میلیارد هرشبکه را بگردونه.
 • اااا IR ۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
  0 0
  از ما که کاری بر نمیاد چه بگیم چه نگیم کو گوش شنوا