تقدیر از فعالان مراقبت پرواز فرودگاه بین المللی کیش

مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش با حضور در برج مراقبت فرودگاه، به مناسبت روز جهانی مراقبت پرواز از فعالان این عرصه تقدیر کرد.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : عزت‌اله محمدی، مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش و سرپرست توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های جزیره با حضور در برج مراقبت پرواز فرودگاه، ضمن تبریک روز جهانی مراقبت پرواز از مراقبان والاهمت فعال در این عرصه تقدیر کرد و اظهار داشت: بی شک یکی از مولفه‌های اصلی فرایند شکل‌ گیری پرواز مطلوب، بحث ایمنی و خدمات مدیریت ترافیک هوایی بوده و آنچه فرودگاه کیش را نسبت به فرودگاه‌های دیگر متمایز می‌کند وجود نیروها متخصص و کیفیت کار در این مجموعه است.

مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش وجود کنترلرهای ترافیک هوایی را یکی از ارکان اساسی و اصلی این صنعت برشمرد و افزود: کنترلرهای برج مراقبت، نقش حساس و موثری در فرودگاه دارند و صنعت حمل و نقل هوایی، عزت و اقتدارش را مدیون دستان پرتوان کارشناسان و متخصصان این صنعت است.ایمنی صدها پرواز در لحظه، مرهون تلاش بزرگ مردان مراقبت پرواز فرودگاه است که با چشمان همیشه بیدار، تیزبین خود، کنترل و هدایت لحظه به لحظه هواپیماها در سطوح مختلف شبکه پیچیده هوایی و مسیرهای ورودی و خروجی فرودگاه‌ها را برعهده دارند ،با اعتماد و اطمینان کامل، بستری مناسب و کارآمد برای مدیریت ترافیک هوایی و ایمنی آسمان ایران را برای مردم عزیز کشورمان به ارمغان آورده‌ اند.

وی تصریح کرد: چشم‌انداز ما در این مجموعه راه‌اندازی برج مراقبت جدید، خرید تجهیزات و تکمیل نیروی انسانی، در زمینه حمل و نقل هوایی و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و ساکنان می باشد.

محمدی با تاکید بر اینکه در شرایط پسا کرونا بار ترافیکی فرودگاه جزیره کیش بیشتر خواهد شد برقراری حمل ونقل هوایی ایمن، استقرار تجهیزات و دستگاه های کمک ناوبری و نظارتی در چارچوب مقررات و استانداردهای بین المللی را از مهمترین اقدامات در دستور کار شرکت بنادر و فرودگاه های جزیره با هدف اجرای طرح توسعه فرودگاه بین المللی کیش عنوان کرد.

 مهرداد ظاهری، رییس اداره مراقبت پرواز فرودگاه بین المللی کیش نیز در این آئین بیان داشت: با وجود پاندمی کرونا بزرگترین فرودگاه‌های جهان پروازهای خود را به یک سوم کاهش داده بودند و در کیش با تلاش تمامی دست اندرکاران جزیره برای اجرای قوانین بهداشتی و استانداردهای ارائه شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری،شاهد افزایش ۳۰درصدی پروازها بودیم.

ظاهری با اشاره به اینکه برج مراقبت جایگاه نخست در ارائه سرویس به هواپیما را دارد افزود: جداسازی پروازها در زمان نشست و برخاست مسئولیتی خطیر بر عهده برج مراقبت است و در این مبحث پروازها نیازمند حریمی خاص هستند که با وجود تعداد بالای پروازهای فرودگاه بین المللی کیش همکاران ما برای اجرای هرچه بهتر این امر تلاش می کنند.

گفتنی است در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ پرواز از جزیره کیش و برعکس در حال انجام است.

48

کد خبر 1566379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =