وزیر کشور: همدان مهد عارفان و علمای بزرگ است

وزیر کشور در همدان گفت: اگر حرکت پرشتاب داشته باشیم می‌توانیم در عرصه اقتصاد جزو ۱۰ اقتصاد برتر دنیا باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ احمد وحیدی در مراسم تکریم و معارفه استاندار جدید همدان گفت: همدان نقطه کلیدی در غرب کشور است، استانی که مهد عارفان و علمای بزرگی که نامشان چشمگیر است.

وزیر کشور با بیان اینکه مسئولیت در جمهوری اسلامی حساس است و اگر در همدان باشد مهمتر می‌شود، افزود: از گذشته ارادت ویژه‌ای به مردم همدان دارم.

وحیدی با اعلام اینکه همدان مهد تمدن بوده و تمدن ساز است و این نشان می‌دهد این خاک، خاک زر خیزی است، اظهار داشت: این سرزمین جای عالمان و شهدای بزرگ مانند شهیدان صوفی، همدانی، حاجی بابایی، چیت سازیان و غیره است.

وی با اشاره به اینکه خدمت در این سرزمین بس گوارا و شیرین است، یادآور شد: خدمت به مردم شیرینی خاصی دارد چرا که مسیر ما مسیر بزرگی است پس باید به اندازه بزرگی این مسیر کار کنیم.

وزیر کشور با این توضیح که امروز حرف در دنیا، حرف اسلام و اهل بیت(ع) است تصریح کرد: مگر بنا نیست در مسیر ظهور امام زمان(عج) و پیروزی حق بر باطل در خط مقدم باشیم پس باید بدانیم در خط مقدم بودن زحمت، تحریم، فشار، مشکلات، کاستی‌ها و غیره دارد.

وی با بیان اینکه مهم این است که احساس کنیم در خط مقدم هستیم گفت: در این مسیر ممکن است بازحمت، توهین، تهمت وغیره هم رو به رو شویم اما باید بدانیم نمی‌شود از در خط مقدم بودن طفره رفت.

وحیدی با اشاره به اینکه مسئولان ما در خط مقدم هستند تصریح کرد: در این مسیر قطعاً پیروزی خواهد بود؛ بنابراین در دوره جدیدی که آغار کردیم باید بدانیم که در آن از نا امیدی و اتکای به غیر خدا نباید حرفی باشد.

وی ادامه داد: نمی‌توانیم در این مسیر هم به خدای متعال اتکال کنیم هم به اجانب و کفار متکی باشیم پس در این مسیر نگاه ما باید نگاه توحیدی باشد.

وزیر کشور با تاکید براینکه در این مسیر اتکال به خدا و توانمندی‌های خودمان اهمیت دارد مطرح کرد: در برش استانی نیز این مطلب اهمیت دارد و اگر در این مسیر اعتماد و انگیزه‌های مردم آسیب دیده باید سامان یابد و ترمیم شود.

وی با این توضیح که نمی‌شود در یک جامعه که خموده بوده یا دچار بی اعتمادی شده حرکت کرد گفت: در گام اول باید جامعه را به حرکت درآورد.

وحیدی لازمه حرکت و جنبش در جامعه را پای کار بودن سرمایه‌های اجتماعی دانست و اظهار داشت: مسئولان باید با مردم و در دل مردم باشند و اگر این اتفاقات رخ دهد خواهیم دید مشکلات چگونه حل خواهند شد.

وزیر کشور ادامه داد: مردم ممکن است از برخی موارد دلخور باشند اما استاندار باید میدان دار باشد و با روحیه و پشتکار کارها را پیش ببرد تا این جنبش در جامعه ایجاد شود.

48

کد خبر 1566561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =