امیرحسین زارع:مقام معظم رهبری خوب جواب آمریکایی‌ها را دادند

جام جم نوشت:امیرحسین زارع تشنه رقابت با استیوسون است.

گیبل استیوسون کشتی‌گیر سنگین وزن آمریکایی در المپیک موفق شد مدال طلا به دست بیاورد. او در فینال در دیداری دراماتیک پتریاشویلی گرج را شکست. در آن رقابت ها امیرحسین زارع از ایران سوم شد. کمی بعد از المپیک استیوسون اعلام کرد کشتی را کنار می گذارد و وارد عرصه کشتی کج خواهد بود. حتی قراردادش را هم امضا کرد. وقتی امیرحسین زارع در رقابت های جهانی تاجگذاری کرد و به عنوان قهرمانی رسید، استیوسون زیر پست اتحادیه جهانی برای کشتی گیر نابغه ایرانی کری خواند و گفت: «فقط او را بیاورید.»امیرحسین اما پاسخ روشنی برای گیبل دارد. 


*نظرت درباره کری خوانی او چه بود؟ 
خب بعد از قهرمانی من در المپیک او کامنت گذاشت. آمریکایی‌ها این چیزها را دوست دارند. اهل کری خواندن و حرف زدن هستند. من هم مشکلی ندارم که با او رودرو شوم. من فکر می کنم مقام معظم رهبری در سخنرانی های خودشان بهترین جواب را به آمریکایی ها دادند و خیلی نیازی نیست که من جمله ایشان را تکرار کنم. همه می دانند. 

*دوست داشتی در رقابت های جهانی هم حاضر بود؟ 
بله، ای کاش او در مسابقات جهانی حاضر بود. اگر استیوسون را می بردم و نفر اول دنیا می شدم برایم شیرین تر بود. 

*در رقابت های المپیک هم دوست داشتی با او رودرو شوی؟
بله. متاسفانه آنجا این اتفاق نیفتاد. من در نیمه نهایی با پتریاشویلی رقابت کردم. آنجا هم چوب بی تجربگی خودم را خوردم. وقت اول را از او بردم ولی در وقت دوم متاسفانه به این کشتی گیر باختم. در واقع میدان را از من گرفت. هر چه تلاش کردم تا او را شکست دهم نشد. در مسابقات جهانی ولی چون با تجربه تر شده بودم، می دانستم چکار کنم. هدفم این بود پتریاشویلی را خسته کنم و امتیاز بگیرم. خدا را شکر این اتفاق افتاد و توانستم او را شکست دهم. دوست داشتم در المپیک با استیوسون بازی می کردم که قسمت نشد. 

*حالا قرار است او با رقابت کنی؟
بله. فدراسیون کشتی ایران و آمریکا به توافق رسیدند تا در بهمن ماه دیدار دوستانه ای داشته باشیم. اینطور که من متوجه شدم استیوسون برای این مسابقه دوستانه می آید و با هم رقابت می کنیم. 

*یعنی به دنیای کشتی برمی گردد؟
نه مشکلی از این بابت وجود ندارد. این بازی دوستانه است و مشکلی برای حضور استیوسون وجود ندارد.

258 251

کد خبر 1566715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  28 40
  زنده باد امیر حسین زارع پسر معتقد و انقلابی 👏👏👏 #جوان_انقلابی
 • محمد مهدی رئیسیان IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
  8 2
  آفرین به این جوان فهیم