مساجد پایگاه های ترویج دین مبین اسلام در اجتماع و فرهنگ ما هستند

آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌ علمیه قم، فعالیت ۷۰ هزار مسجد را نیاز کشور برای تاثیرگذاری بیشتر دین بر رفتارهای اجتماعی اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوز علمیه قم و عضو شورای نگهبان در بازدید از مدرسه علمیه الزهرا (س) کیش از فعالیت ۳۰۰ حوزه علمیه نیمه کاره در کشور خبر داد و گفت: حوزه‌های علمیه کشور نیازمند بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال اعتبار هستند که با کمک‌های مردمی، مراجع و علما و اعتبارات دولتی تامین می‌شود.

وی با بیان این که با بهره برداری هر چه سریعتر از حوزه های نیمه کاره شاهد افزایش پذیرش طلاب بیشتری در حوزه خواهران و برادران خواهیم بود افزود: در سال جاری ۲۰ هزار طلبه در حوزه‌های علمیه کشور پذیرش شده اند و امیدواریم شاهد افزایش بیشتری در آینده حوزه‌ها باشیم.

آیت الله علیرضا اعرافی همچنین در آیین کلنگ زنی ساخت ۲ مسجد در جزیره کیش با تاکید بر این که مساجد بزرگترین پایگاه اجتماعی و فرهنگی در دین مبین اسلام هستند اظهار داشت: برای تاثیر گذاری بیشتر دین بر جامعه نیازمند فعالیت ۷۰ هزار مسجد در کشور هستیم و با توجه به افزایش جمعیت باید مساجد دیگری به ظرفیت فعلی افزوده شود.

حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش نیز در این مراسم بیان داشت: جزیره کیش به سبب وجود آب و هوای گرم نیازمند ساخت مساجد کوچک بوده تا ساکنان و نمازگزاران بتوانند برای استفاده از این مکان‌ها با طی کردن مسیری کوتاه از این موهبت بهره ببرند، امید دارم تا با کمک خیران و مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش در امر ساخت مسجد همت بیشتری از گذشته داشته باشیم.

لازم به ذکر است عملیات اجرایی ۲ مسجد امام محمدباقر (ع) در فاز سه شهرک نوبنیاد و مسجد امام هادی (ع) در فاز هفت شهرک صدف آغاز شده و ۱۰ میلیارد ریال هزینه اولیه این زمین از سوی سازمان منطقه آزاد کیش و سایر هزینه‌ها از کمک‌های مردمی تامین شده است.

بر اساس این گزارش مدرسه علمیه الزهرا (س) خواهران کیش با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در زمینی به مساحت ۷ هزار و ۸۰۰ متر مربع با ۳ هزار متربع زیربنا در ۲ طبقه از سال ۱۳۸۵ تاکنون و با مشارکت‌های مردمی، حمایت نهاد امامت جمعه و سازمان منطقه آزاد کیش در دست تکمیل است.

همچنین مسجد امام محمد باقر (ع) در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۸۶ متر مربع با یک هزار و ۲۴۶ متر مربع زیربنا و مسجد امام هادی (ع) نیز در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۲۳۰ متر مربع با یک هزار و ۷۴۰ متر مربع زیربنا در کیش ساخته خواهد شد.

کد خبر 1566752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =