قیمت خرید نهال گردو چگونه مشخص میشود؟

فصل پاییز بهترین زمان برای کاشت نهال گردو است و باغداران و سرمایه‌گذاران زیادی این روزها به دنبال خرید نهال گردو پربازده و باکیفیت هستند. توجه به برخی از نکات در زمان خرید نهال گردو، میزان سود را افزایش می‌دهد. قیمت نهال گردو و میزان باردهی نهال گردو، دو نمونه از مهم‌ترین نکات هستند.

آیا می‌دانید قیمت نهال گردو به چه عواملی بستگی دارد و بهترین نهال‌ها چه میزان باردهی دارند؟

یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت نهال گردو "پربازده" بودن آن است. پربازده بودن به معنای کیفیت محصول نهایی و بازدهی بیشتر است. در میان انواع نهال گردو، برخی از نهال‌های گردو از کیفیت و باردهی بیشتری برخوردار هستند. نهال گردو کانادایی ارغوان، نهال گردو ژنوتیپ ۷، نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور برای کاشت بهترین گزینه‌ها هستند. 

میزان باردهی درخت گردو به نوع نهال گردو بستگی دارد و هرچه نهال گردوی بهتری را انتخاب کنید باردهی آن بیشتر می‌شود. در ادامه میزان باردهی چند نمونه از پرطرفدارترین نهال‌های گردو را بررسی می‌کنیم.

نهال گردو کانادایی ارغوان

نهال گردو کانادایی در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا با فاصله ۷*۷ کاشته می‌شود. از سال اول شروع به باردهی می‌کند و میزان باردهی نهال گردو کانادایی بیش از ۱۰ تن در هر هکتار است.

نهال گردو ژنوتیپ

نهال گردو ژنوتیپ ۷ ارغوان در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری از سطح دریا با فاصله ۷*۷ کاشته می‌شود. نهال گردو ژنوتیپ از سال اول شروع به باردهی می‌کند و در زمان بلوغ به بیشترین میزان باردهی خود می‌رسد که تا ۱۰ تن محصول در یک هکتار می‌توانید برداشت کنید.

نهال گردو چندلر: در ارتفاعات ۰ تا ۱۵۰۰ متری از سطح دریا با فاصله ۷*۷ کاشته می‌شود. نهال گردو چندلر از سال اول شروع به باردهی می‌کند و در سال چهارم به باردهی اقتصادی می‌رسد. میزان باردهی درخت گردو چندلر حدوداً ۸ تن در هکتار است.

نهال گردو فرنور: در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا با فاصله ۷*۷ کاشته می‌شود. نهال گردو فرنور از سال اول باردهی دارد و در سال چهارم به باردهی اقتصادی می‌رسد. میزان باردهی نهال گردو فرنور در هکتار در حدود ۸ تن است.

نهال گردو تویسرکان: یکی از انواع برتر نهال گردوی ایرانی است که در ارتفاعات ۸۰۰ تا ۱۸۰۰ متر از سطح دریا کاشته می‌شود. این نهال گردو در حدود ۵  تن محصول در هکتار دارد و قیمت آن مناسب است.

قیمت نهال گردو به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت نهال گردو به نوع پیوندی و بذری آن بستگی دارد. انواع نهال گردو پیوندی نسبت به نهال گردو بذری قیمت بالاتری دارند زیرا کیفیت و مقاومت بیشتری دارند.

دومین نکته در تخمین قیمت نهال گردو، سن نهال گردو است. هرچه سن نهال بیشتر باشد از قیمت کمتری برخوردار است، زیرا شادابی و تازگی ابتدایی را نداشته و دیرتر می‌تواند با محیط جدید سازگار شود.

قیمت انواع نهال گردو پرطرفدار در سال ۱۴۰۰

نهال گردو کانادایی ارغوان (۲ ساله) ۱۵۰.۰۰۰ تومان است.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ ۷ ارغوان (۲ ساله) ۱۵۰.۰۰۰ تومان است.

قیمت نهال گردو چندلر (۲ ساله) ۱۵۰.۰۰۰ تومان است.

قیمت نهال گردو فرنور (۲ ساله) ۱۵۰.۰۰۰ تومان است.

قیمت نهال گردو تویسرکان ۸۰.۰۰۰ تومان است.

نکته مهم در زمان خرید نهال گردو این است که قیمت نهال گردو باکیفیت آن ارتباط مستقیم دارد. برخی از نهال‌ها که قیمت بالاتری دارند باردهی بیشتری نیز دارند. البته حتماً از نهالستان‌های معتبر نهال گردو خریداری نمایید تا مبلغ بیشتری برای افزایش سود سودجویان که قیمت را بی‌دلیل بالا می‌کشند نپردازید.

چگونه از قیمت نهال گردو اطلاع پیدا کنیم؟

محدوده قیمت فروش انواع نهال گردو در کشور متفاوت است. زیرا با توجه به کیفیت و نوع نهال، هزینه تولید و پرورش آن‌ها نیز متفاوت است.

یکی از تفاوت‌های مهم بین نهالستان ارغوان نهال و دیگر مراکز فروش نهال گردو، قیمت مناسب انواع نهال نسبت به رقبا است. انواع نهال‌ها زیر نظر کارشناسان جهاد کشاورزی تولید می‌شوند و همراه شناسنامه، گواهی بهداشت و قرنطینه به فروش می‌رسند. با مراجعه به سایت نهالستان ارغوان و یا تماس با کارشناسان مجموعه می‌توانید از قیمت روز نهال گردو مطلع شوید.

بهترین نهالستان ایران

نحوه خرید نهال گردو

باغداران زیادی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود، بر روی نهال گردو سرمایه‌گذاری می‌کنند که علت آن در باردهی زیاد، زود بازدهی و تقاضای بالا برای گردو است. در نظر داشته باشید که برای خرید بهترین نوع نهال گردو باید به منطقه کاشت توجه کنید و سپس قیمت را موردتوجه قرار دهید.

نهالستان ارغوان نهال با سال‌ها تجربه درزمینهٔ تولید و پرورش انواع نهال، کلیه انواع ارقام نهال را به سراسر کشور در کمترین زمان ارسال می‌کند. کلیه ارقام همراه با شناسنامه و ضمانت بازگشت نهال ارسال می‌شوند که دلیل بر اطمینان از کیفیت بالای نهال‌ها است.
نهال گردو را در کمترین زمان و باقیمت مناسب در باغ خود تحویل بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نهالستان ارغوان نهال سر بزنید و صفحه نهال گردو را بررسی کنید تا با انواع نهال گردو، مشخصات و قیمت آن‌ها آشنا شوید. همچنین می‌توانید برای استفاده از مشاوره رایگان با کارشناسان نهالستان ارغوان تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۴۱۸۳۶۵۳۵

ارتباط در واتساپ: ۰۹۱۴۱۸۳۶۵۳۵

منبع: nahalarghavan.com

کد خبر 1566915

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =