۰ نفر
۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
رب گوجه همچنان گران می شود

تسنیم نوشت: قیمت رب گوجه فرنگی در بازار در حالی سیر صعودی دارد که ۲۰ روز پیش هر قوطی رب گوجه ۸۰۰ گرمی ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان بود.

مشاهدات بازار کالاهای اساسی نشان از آن دارد که فعلاً روند افزایش قیمت ها در اکثر کالاهای اساسی متوقف شده و بازار شاهد نوسان قیمتی در کالاهای اساسی نبوده است. البته در برخی کالاها مانند رب گوجه فرنگی قیمت ها همچنان روند صعودی را طی کرده و خبری از توقف نیست.

رب گوجه همچنان گران می شود

در طول یک ماه گذشته هر قوطی رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی با نوسان قیمتی زیادی روبه رو شده به نحوی که از ۳۲ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان رسیده است. در حال حاضر هم باز این کالا با افزایش قیمت مواجه است و امروز برخی از تولیدکنندگان این کالا را در سطح بازار با قیمت ۴۸ هزار تومان به فروش می رسانند.

افزایش قیمت رب گوجه فرنگی در حالی در بازار به وجود آمده که ۲۰ روز پیش هر قوطی رب گوجه ۸۰۰ گرمی ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان بود.

هنوز دلایل اصلی افزایش قیمت رب گوجه آنهم در طول ۲۰ روز گذشته مشخص نیست اما عمده فروشان رب در بازار از کمبود عرضه این کالا صحبت کرده و می‌گویند کارخانجات تمایل زیادی به صادرات رب پیدا کرده و همین امر عرضه محصول به بازار را کاهش داده است. البته در حال حاضر فقط یک برند نسبت به عرضه رب گوجه ۴۸ هزار تومانی اقدام کرده اما بازاریان می گویند با این اقدام فضا برای سایر تولیدکنندگان برای اعمال افزایش قیمت فراهم شده است. 

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1566932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =