تمامی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت چهارمحال و بختیاری دارای حامی هستند

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: با مشارکت کریمانه مردم استان در پویش ایران همدل، تمامی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت دارای حامی مالی هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان چهارمحال وبختیاری، حمید محمدی در همایش ملی طرح «ایران مهربان» بیان کرد: ۵۱۸۸ یتیم و فرزند محسنین خانواده‌های تحت حمایت استان در سامانه اکرام ایتام و محسنین ثبت‌نام شده‌اند.

وی بابیان اینکه از این مجموع ۲۱۵۴ نفر از ایتام و ۳۰۳۴ نفر نیز فرزند محسنین هستند افزود: فرزندان محسنین دارای سرپرست هستند اما پدر خانواده علیرغم میل باطنی‌اش به دلیل کهولت سن، بیماری و از کارافتادگی و یا علل دیگر، توان اداره زندگی را ندارد.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان در ادامه با اشاره به حمایت کارمندان از ایتام و فرزندان محسنین اضافه کرد: ۲۸۸۷ نفر از کارمندان استان در این پویش شرکت کرده‌اند. محمدی با اشاره به حامیان خارج از کشور ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان گفت: ۴۱ حامی خارج از کشور از ۷۹۵ نفر از ایتام و فرزندان محسنین حمایت مالی می‌کنند.

لازم به ذکر است، همایش ملی طرح «ایران مهربان» به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد استان، جناب سرهنگ فولادی رئیس بسیج سازندگی استان، شهرام مقدس مدیرکل امور اجتماعی استانداری، اعلایی معاون دادگستری استان و جناب سرهنگ مرادی جانشین فرماندهی سپاه استان که از حامیان ایتام و فرزندان محسنین هستند و همچنین محمدامین افرا حامی ۸ هزار یتیم و فرزند محسنین در سراسر کشور نیز در این جلسه حضور داشتند.

شایان ذکر است، نیکوکاران علاقه‌مند به مشارکت در «طرح محسنین» و «اکرام ایتام» می‌توانند با مراجعه به سایت mohsenin.ir  وemdad.ir/ekram  یا ادارات کمیته امداد در سطح استان در این طرح ثبت‌نام و با پرداخت ماهیانه مبالغ دلخواه سهمی در رشد و بالندگی این خانواده‌ها داشته باشند.

46

کد خبر 1567091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =