دهه شصتی‌های یزد با بحران بیکاری روبرو هستند

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: هرم جمعیتی دهه شصت که عمده آن در حال حاضر و چند سال گذشته به مقطع اشتغال رسیده اند با بحران ایجاد شغل و در نتیجه بیکاری روبرو است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، عماد تشکری در آیین افتتاح ساختمان کانون کارگران بازنشسته استان یزد گفت: هرم جمعیتی دهه شصت که عمده آن در حال حاضر و چند سال گذشته به مقطع شغل رسیده اند با بحران ایجاد شغل و در نتیجه بیکاری خیل عظیم روبرو است.

وی ادامه داد: این موج جمعیتی در آینده نزدیک وارد سن بازنشستگی می شوند و باید برای تشکیلات بازنشستگی آینده نگری صورت گیرد. این افراد به خصوص در استان یزد با توجه به اینکه اکثرا در واحدهای تولیدی مشغول به فعالیت هستند و در مشاغل سخت و زیان آور کار می کنند، در حال ورود به مقطع بازنشستگی زودتر از موعد هستند. قطعا باید برای درمان و دوران بازنشستگی این قشر برنامه ریزی داشت.

تشکری با اشاره به اینکه توسعه و افزایش کانون های کارگری و تشکل ها ملاکی برای توسعه یافتگی کشورها محسوب می شود، خاطر نشان کرد: هر کجا صحبت از توسعه یافتگی و خصوصی سازی و تشکیل دولت های رفاه می شود، بحث استفاده و پشتیبانی تامین اجتماعی و خدماتی که یک کشور به بازنشستگان ارائه می دهد ملاک ارزیابی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در بخش مسکن کارگران از ظرفیت های کارفرمایان باید استفاده شود تاکید کرد: چندین سال است که از طرف کانون کارفرمایان استان طرحی برای ساخت مسکن کارگران ارائه شده است که امیدوارم با تلفیق این پیشنهاد با طرح دولت در راستای مسکن سازی بتوان برای کارگران استان مسکن ایجاد کرد.

تشکری در پایان تصریح کرد: مجموعه فعالیت های تشکل های کارگری و کارفرمایی در حوزه کسب و کار باعث بهبود فضای کسب و کار و همچینن اطمینان خاطر کارگران از شرایط کار خود می شود و همچنین کارفرمایان نیز مطمئن هستند که از نیروی کار سالم استفاده می کنند.

گفتنی است در آیین افتتاح ساختمان کانون کارگران بازنشسته شهرستان یزد درویشی مدیرکل تامین اجتماعی، دکتر توحیدی فر مدیرکل مدیریت درمان تامین اجتماعی و برخی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی حضوری داشتند.

48

کد خبر 1567257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =