آیا تولید میلورم کسب و کاری پولساز است؟

تولید میلورم در ایران به عنوان کسب و کاری جدید در حال گسترش و صنعتی شدن است. در این مقاله میزان درآمد زایی این کسب و کار نوپا را از زبان حسن بسطامی تولید کننده صنعتی میلورم  و مولف کتاب آموزش جامع پرورش و تکثیر میل ورم  بررسی می کنیم.

میلورم چیست؟

میل ورم، لارو حشره ای به نام سوسک تاریکی است که در بستری از سبوس گندم، و بعضا جو پرک و سبوس دیگر غلات،­ پرورش و تکثیر می یابد و عاری از هر گونه میکروب یا عوامل بیماری­زا برای انسان هاست.

کاربرد میلورم چیست؟

میلورم اولین حشره خوراکی است که اتحادیه اروپا مجوز استفاده از آن، به عنوان منبع جدید پروتیین برای انسان ها، را صادر کرده و هم اکنون در بازار کشورهای اروپایی عرضه می شود. از کرم میل ورم جهت تغذیه انواع پرندگان، آبزیان، خزندگان، دوزیستان و گیاهان گوشتخوار استفاده می شود.

چرا تولید میلورم را به عنوان یک کسب و کار  پولساز  انتخاب کنیم؟

آسانی پرورش، سرعت بالای تکثیر، عدم تولید صدا، عدم توانایی پرواز، عدم ایجاد بوی زننده، عاری بودن از انگل ها و باکتری ها، آستانه تحمل بالا نسبت به تنش های محیطی و عدم نیاز به تجهیزات پیشرفته، تولید سبد مخصوص پرورش میلورم و دیگر تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور، تولید میلورم را به عنوان یک کسب و کار زودبازده با قابلیت گسترش و تولید صنعتی به شغلی پولساز تبدیل کرده است.

آیا تولید میلورم کسب و کاری پولساز است؟

با پرورش میلورم چقدر می توانیم درآمد داشته باشیم؟

پاسخ به این پرسش بستگی به سبک پرورش (سنتی، نیمه صنعتی یا صنعتی) و نحوه استفاده شما از فضای داخل فارم میلورم دارد. مساحت سطح و ارتفاع ظروف، قابلیت چینش و تعداد ظروفی که بر روی یک دیگر قرار میگیرند همگی بر راندمان تولید و در نتیجه میزان درآمد شما تاثیر گذار هستند. هزینه خوراک خشک (بستر) و خوراک تر (منابع رطوبتی) مورد استفاده جهت تغذیه لاروها و همچنین نحوه فروش تولیدات نیز بر روی درآمد شما تاثیر گذار خواهد بود. شما باید با کمترین هزینه، بیشترین تولید میلورم را در واحد سطح داشته باشید و محصولی با توان رقابت در بازار ایران و جهان ارایه دهید.

در حال حاضر،  سبد جدید پرورش میلورم تولیدی آکادمی کسب و کار تک ایده رکورد دار راندمان تولید است. با این سبدها می توانید در هر متر مربع ۶۰ الی ۸۰ کیلو گرم کرم خوراکی میلورم تولید کنید.

سبد جدید میلورم، ابعاد ۷۰ در ۴۵ سانتی متر دارد به عبارتی بیش از ۳۱۰۰ سانتی متر مربع مساحت سطح مفید در هر ظرف در اختیار دارید. این مقدار مساحت سطح به طور استاندارد برای نگهداری ۴۰۰۰ قطعه سوسک تاریکی و ۱.۵ الی ۲ کیلو گرم لارو میلورم مورد استفاده قرار می گیرد.