تغییرات قوانین، مهم ترین چالش سرمایه گذاران در مناطق آزاد

استاندار هرمزگان قانون‌گذاری‌های پی‌درپی مناطق آزاد را مغایر اخلاق دینی و وفای به عهد دانست و شکل گیری امنیت را در سایه پایداری قوانین بر شمرد.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : مهدی دوستی استاندار هرمزگان توسعه و پیشرفت ایران را واژه‌ مشترکی بین حاکمیت و فعالان اقتصادی دانست و اظهار داشت: گرچه فعالان اقتصادی می‌توانند در گوشه‌ای از جهان، با شرایط بهتری زندگی کنند اما اهداف توسعه‌ ای ایران به عنوان دغدغه ای بزرگ موجب پایبندی آنها و مانع ترک وطن می شود.

استاندارهرمزگان با تاکید بر اهمیت رونمایی از سامانه شفافیت، مدیریت سعید محمد را مدیریتی هوشمند عنوان کرد و گفت: این سامانه می‌تواند نخستین گام از حکمرانی هوشمند و گستردگی اطلاعات باشد و سایر مناطق نیز باید این امر را مد نظر قرار دهند.

وی تغییرات قوانین طی گذشت سالها را مانع دیگری برای سرمایه‌گذاران عنوان کرد و گفت: قانون‌گذاری‌های پی‌درپی مغایر اخلاق دینی و وفای به عهد است در صورتی که امنیت در سایه پایداری قوانین شکل می گیرد. امید دارم مزیت‌های هر منطقه در جهت صدور مجوزها به خوبی در نظر گرفته و بهبود محیط کسب و کار را موجب شود.

وی با اشاره به ماموریت های مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی یادآور شد: بخش تولید در این مناطق از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده اما لازم است برای توسعه پایدار و متوازن بخش های دیگر از جمله خدمات نیز از حمایت های مختلف دستگاه ها و نهادها برخوردار باشند.

دوستی آمادگی استانداری هرمزگان در کنار دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای رفع مشکلات سرمایه ‌گذاران را در این نشست اعلام کرد.

کد خبر 1567405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =