فعال شدن  معادن راکد موجب رونق تولید واشتغال می شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: فعال شدن معادن راکد می‌تواند باعث ایجاد رونق در بحث تولید و اشتغال شود، بنابراین باید تدابیر لازم برای فعال‌سازی معادن راکد اندیشیده شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی در شورای عالی معادن چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه فعال شدن معادن راکد باید در دستور کار دستگاه‌های متولی از جمله سازمان صمت قرار بگیرد، اظهار کرد: اگر بهره‌برداران تمایلی برای فعال کردن معادن ندارند و در مهلت تعیین شده معدن تحت اختیار خود را فعال نکرده‌اند، امتیاز بهره‌برداری آن‌ها سلب شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: فعال شدن معادن راکد می‌تواند باعث ایجاد رونق در بحث تولید و اشتغال شود، بنابراین باید تدابیر لازم برای فعال‌سازی معادن راکد اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: اگر معادن به‌دلایل متعددی مانند شرایط اقتصادی و کرونا دچار رکود شده باشند، می‌توان برای فعال شدن آن‌ها یک مهلت تعیین کرد.

عباسی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در اسرع وقت پاسخ استعلامات را به بهره‌برداران از معادن اعلام کنند، اگر بهره‌برداران برای دریافت استعلام مراجعه نکردند، پاسخ استعلام به دستگاه مربوطه ارسال شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان تصریح کرد: اگر قرار است مجوز بهره‌برداری از یک معدن به‌صورت کامل سلب شود، قبل از طرح شدن در جلسه شورای معادن باید در جلسات کارشناسی به‌صورت دقیق بررسی شود، همچنین صاحبان معادن باید حقوقات دولتی را به ازای میزان بهره‌برداری بپردازند.

46

کد خبر 1567461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =