ضرورت ایجاد بسترهای آموزش سواد رسانه‌ای در یزد

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: کاهش نرخ سیاه جرائم اخلاقی (جرایم مخفی) و پیشگیری از بزه دیدگی و جلوگیری از استمرار آن نیازمند آموزش است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمد نعیمی نژاد در دیدار با رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد افزود: آنچه بیش‌از همه باید برای آن چاره‌اندیشی کرد آمار سیاه جرائمخصوصا جرایم معارض اخلاق است که موجب استمرار بزه دیدگی خصوصا در زنان و کودکان می‌شود.

وی تصریح کرد: آموزش و ارتقاء سواد رسانه بهترین و مؤثرترین مسیر برای پیشگیری از وقوع جرم به‌ویژه در فضای مجازی است.

این مقام قضایی افزود: در حوزه کودکان و بانوان به واسطه عوامل مختلف فرهنگی و اجتماعی بسیاری از جرائم گزارش نمی‌شود و این‌موضوع باعث تکرار جرم از سوی مجرمین می‌گردد.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز حامی با همکاری شهرداری یزد، گفت: در مرکز حامی به مشکلات مختلف حوزه کودکان و بانوان با حفظ محرمانگی رسیدگی می‌شود تا بانوان و کودکان بزه دیده یک مامن برای گزارش مشکلات خویش داشته باشند.

معاون دادستان یزد بر اجماع ظرفیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی برای آموزش تاکید کرد و بیان داشت: بسیاری از جرائم ناشی از ناآگاهی و کم‌اطلاعی بزه دیده شکل می‌گیرد که در این زمینه آموزش و فرهنگ‌سازی بهترین راهبرد است و در صورت گزارش دهی، حفظ محرمانگی و اطمینان و توانمند بخشی بزه دیدگان در اولویت قرار دارد.

48

کد خبر 1567621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =