جلسه وزیر خارجه طالبان با نمایندگان ۱۴ کشور

ایسنا نوشت:وزیر خارجه دولت طالبان، در دیدار با نمایندگان ۱۴ کشور در دوحه، پایتخت قطر از آنان خواست به آمریکا فشار وارد کنند تا ذخایر پول نقد افغانستان را آزاد و تحریم‌ها علیه طالبان را لغو کند.

به گزارش ایندیپندنت، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای، گفته است که نمایندگان ۱۴ کشور عمدتاً اروپایی در این ملاقات حضور داشته‌اند اما از ذکر نام این کشورها اجتناب کرده است.

در این بیانیه آمده است که متقی در این ملاقات در مورد آنچه که «‌حکومت جدید اسلامی، تامین امنیت، روابط با جامعه جهانی و نابودی فساد» خوانده شده به نمایندگان کشورهای خارجی اطلاعاتی داده است. امیرخان متقی در این ملاقات ادعا کرده که افغانستان پس از ۴۰ سال، دارای یک «نظام حاکم» شده است و باید آمریکا و بقیه کشورهای جهان، محدودیت‌ها علیه افغانستان را بردارند.

متقی همچنین گفته است: حکومت جدید افغانستان با یک حکومت مسئول همه شرایط را برای به رسمیت شناخته شدن عملی نموده است.

در بیانیه طالبان، نامی از اعضای نشست وجود ندارد و در مورد اینکه نمایندگان کشورهای خارجی در پاسخ به امیرخان متقی چه گفته‌اند، چیزی نیامده است. چند ساعت قبل از این نشست، عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طالبان از ملاقات ملا امیرخان متقی با یان مک‌ کری، مسوول ماموریت آمریکا برای افغانستان نیز خبر داده بود. سخنگوی وزارت خارجه طالبان یادآور شد که در این ملاقات در مورد روابط میان آمریکا و افغانستان و پیگیری تعهدات دوجانبه در نشست‌های قبلی صحبت شده است.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1567800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =