محمود صادقی: جریان قدرتمندی در اصلاحات می‌گویند در انتخابات مجلس بعدی شرکت نکنیم

ایسنا نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شاید فضای سیاسی موجود کشور، انگیزه ای برای ایجاد ائتلاف فراگیر میان نیروهای سیاسی رانده شده از راست میانه تا اصلاح طلبان و نیروهای ملی مذهبی شود.

محمود صادقی با بیان اینکه فعالیت های سیاسی پس از انتخابات دچار رکود شده و این وضعیت فقط مخصوص اصلاح طلبان نیست، با بیان برخی نقدها نسبت به شیوه برگزاری انتخابات مجلس و ریاست جمهوری  و بیان تبعات آن از نگاه خود ، گفت در جریان اصلاحات نشست ها و جلسات به صورت منظم برگزار می شود و این بحث ها بیشتر معطوف به ارزیابی از اتفاقات گذشته و آسیب شناسی عملکرد این جریان است و رویکردهای مختلفی هم در جریان اصلاحات وجود دارد. برخی کماکان قائل به مشارکت از طریق صندوق رای هستند و بعضی به دلیل اعمال محدودیت در انتخابات، به راه حل های دیگری فکر می کنند.

صادقی در پاسخ به این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد که اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم شرکت نکنند، گفت: یک جریان قدرتمندی در اصلاحات چنین دیدگاهی دارند اما برای پیش بینی از انتخابات 1401 خیلی زود است. دیدگاه شخصی من این است که شاید فضای سیاسی موجود کشور، انگیزه ای برای ایجاد ائتلاف فراگیر میان نیروهای سیاسی رانده شده از راست میانه تا اصلاح طلبان و نیروهای ملی مذهبی شود. جریان هایی که قائل به حرکت مسالمت آمیز و حضور در انتخابات هستند ولی عرصه برای حضور آنها تنگ شده است. در واقع دغدغه و درد مشترک می تواند این جریان ها را کنار هم قرار دهد.

23231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1567951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • کامران لطیفی IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
    0 0
    محمود صادقی باید اصلاحات را از خودش شروع کند و هر چه زودتر از وابستگی به بیگانگان اعلام برائت نماید