شرط مهم یک نماینده برای از سرگیری مذاکرات/ مذاکرات فرسایشی فایده‌ای ندارد

مهر نوشت: نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: غربی‌ها اگر به دنبال از سرگیری مذاکرات هستند، باید با لغو کامل تحریم‌ها حسن نیت خود را نشان دهند.

اردشیر مطهری با تاکید بر اینکه غربی‌ها باید همه تحریم‌های ضدایرانی را لغو کنند، اظهار کرد: آمریکا و کشورهای غربی تحریم‌های ظالمانه‌ای را در همه ابعاد و حوزه‌های مختلف علیه ایران اعمال کرده‌اند و آنان اگر به دنبال از سرگیری مذاکرات هستند، باید با لغو کامل تحریم‌ها حسن نیت خود را نشان دهند.

وی متذکر شد: تعداد تحریم‌های آمریکا و غربی‌ها بعد از انعقاد برجام و به خصوص در دوران ریاست جمهوری ترامپ به شدت افزایش یافت و باید همه این تحریم‌ها به صورت کامل برطرف شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی درباره سازوکار دولت سیزدهم در مذاکرات هسته‌ای، گفت: موضع دولت رئیسی آن است که ما باید به توانمندی‌های خودمان تکیه و ایستادگی کنیم و غربی‌ها باید همه تحریم‌ها را لغو کنند.

مطهری با بیان اینکه دولت سیزدهم موضع بسیار منطقی و خوبی را اتخاذ کرده است، ادامه داد: مذاکرات فرسایشی فایده‌ای برای ملت ما ندارد و نباید به مذاکره اینچنینی و فرسایشی تن داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه غربی‌ها با وقت‌کشی در مذاکرات به دنبال رسیدن به اهداف خودشان هستند و ما به هیچ وجه نباید در دور جدید مذاکرات به آنان اجازه فرصت‌سوزی دهیم، تصریح کرد: علاوه بر این، قابل توجیه نیست که تحریم‌های ایران سر جای خودش بماند و مذاکرات از سر گرفته شود و یکی از مسائل مهم پیش از آغاز مذاکرات آن است که همه تحریم‌ها لغو شود.

وی با اشاره به اینکه باید خطوط قرمز در مذاکرات حفظ شود، افزود: دولت فعلی قطعاً در مذاکرات آتی به خطوط قرمز نظام توجه می‌کند و از مسیر منحرف نمی‌شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر تحریم‌ها لغو شود و در مذاکرات احترام متقابل وجود داشته باشد، قطعاً ما به نتیجه مطلوب دست می‌یابیم و تاکید جمهوری اسلامی ایران است که این بار باید مذاکرات برد - برد باشد.

مطهری با بیان اینکه سیاست کلی ما آن است که معطل مذاکرات نمانیم،اظهارداشت: مذاکرات و منافع حاصل از آن نباید یک طرفه و فقط برای کشورهای غربی باشد و ما هم باید از منافع مذاکرات هسته‌ای بهره‌مند شویم. دشمنان فکر نکنند که با تحریم‌های حداکثری و ظالمانه خود می‌توانند ملت ایران را به زانو در بیاورند و بدانند که ما ملت مقاومی داریم و خوشبختانه دولت سیزدهم هم معیشت مردم را به مذاکرات گره نمی‌زند.

23231

کد خبر 1567955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =