بیانیه دانشگاه آزاد برای لودرسواری نماینده نجف‌آباد: ضمن اعتراض شدید به اقدام غیرقانونی،حق شکایت داریم

مهر نوشت: دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد درباره دستور تخریب بخشی از دیوار اراضی جنوبی دانشگاه توسط ابوالفضل ابوترابی نماینده این شهر بیانیه صادر کرد.

در بیانیه روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد آمده است:

درخصوص موضوع تخریب غیرقانونی بخشی از دیوارهای منتهی الیه جنوبی اراضی دانشگاه که پس از پایان مراسم کلنگ زنی پروژه تقاطع غیر همسطح شهدای دانشجوی نجف آباد توسط پیمانکار طرح و به دستور نماینده محترم مجلس انجام شد جهت تنویر افکار عمومی روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد مواردی را به اطلاع می‌رساند:

۱. احداث تقاطع غیرهمسطح در این میدان که از نقاط حادثه خیز و نا ایمن راه‌های استان می‌باشد به دلیل همجواری با دانشگاه و اینکه محل تردد روزانه دانشجویان، اساتید و کارکنان این واحد دانشگاهی می‌باشد، همواره یکی از مطالبات جدی دانشگاه از مسئولین شهرستان و استان بوده و دائماً پیگیری می‌شده است.

۲. دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد همواره مساعدت و کمک به رفع مشکلات و معضلات شهرستان و مردم شهیدپرور نجف آباد و از جمله این طرح بزرگ را به عنوان مسئولیت اجتماعی خود دانسته و تا حد توان حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد (کما اینکه در موضوع متروی نجف‌آباد-اصفهان، ۳۷ هکتار از اراضی تحت مالکیت دانشگاه برای احداث دپوی اولیه قطارها، در اختیار این طرح قرار گرفت)

بیانیه دانشگاه آزاد برای لودرسواری نماینده نجف‌آباد: ضمن اعتراض شدید به اقدام غیرقانونی،حق شکایت داریم

۳. تقاضای رسمی آزادسازی حدود ۴۰۰۰ متر مربع از اراضی حاشیه جنوبی دانشگاه به انضمام نقشه‌های اجرایی این طرح،طی نامه شماره۴۰۰/۴۳۷۹۴ مورخ ۱۴۰۰/۷/۲۵ و پس از جلسه مورخ ۱۴۰۰/۷/۱۱ (اولین جلسه با حضور مسئولین دانشگاه برای موضوع آزادسازی) به دانشگاه اعلام و دانشگاه نیز بلافاصله موضوع را جهت انجام مراحل اداری و اخذ مجوزهای لازم از مراجع بالادستی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، در دستور کار قرار داد که مراحل اداری آن با پیگیری‌های مداوم و مستمر در حال نهایی شدن می‌باشد. (ضمن اینکه در جلسه ۱۴۰۰/۷/۱۱ دانشگاه خواستار مهلت حداقل یک ماهه پس از ابلاغ نقشه‌های اجرایی طرح برای طی سلسله مراتب اداری، عقد توافقنامه و تعیین تعهدات شهرداری و اخذ مجوزهای لازم شد که مورد موافقت اعضا قرار گرفت.)

۴. در روز سه شنبه ۱۴۰۰/۸/۴ تنها پس از گذشت ۸ روز از ابلاغ نقشه‌های اجرایی و تقاضای آزادسازی به دانشگاه و پس از اتمام مراسم کلنگ‌زنی پروژه که با حضور استاندار محترم و مسئولین شهرستان و استان انجام شد، متأسفانه و در کمال ناباوری پیمانکار پروژه در معیت نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در اقدامی کاملاً غیرقانونی و خارج از عرف و بدون هرگونه هماهنگی قبلی و بدون اخذ مجوز، اقدام به تخریب بخشی از دیوارهای دانشگاه می‌نماید (که متأسفانه تصاویر آن در فضای مجازی منتشر و موجب وهن به دانشگاه شد.)

۵. این واحد دانشگاهی به دلیل عمل به وظایف و مسئولیت‌های قانونی خود،دراسرع وقت موضوع را پیگیری و مکاتبات لازم را با مسئولین شهرستان و مقامات قضائی انجام می‌دهد و ضمن اعلام اعتراض شدید نسبت به این اقدام غیرقانونی و ساختارشکنانه،خواستار توقف فوری هرگونه عملیات عمرانی تا قبل ازطی شدن مراحل اداری،عقد توافقنامه و تعهدات شهرداری واخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح دانشگاه آزاد اسلامی می‌گردد که این موضوع انجام و کلیه عملیات‌ها متوقف می‌شود ضمن اینکه در این مکاتبات دانشگاه حق خود را در پیگیری قضائی موضوع محفوظ نگه می‌دارد

۶. مجموعه مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد حراست و حفاظت از کیان دانشگاه را همواره از وظایف اصلی خود دانسته و می‌داند و ساحت دانشگاه را که مکانی برای تعلیم و تربیت نسل جوان و آینده سازان ایران اسلامی است مقدس و شریف شمرده و به عنوان دانشگاهی اجتماعی و جامعه محور (از مردم و برای مردم) رفع مشکلات و مسائل جامعه را در اهداف کلان خود قرار داده است. لذا کمک به این پروژه و به نتیجه رساندن آن را نیز (البته به صورت قانونمند و بدون ایجاد هرگونه حاشیه و اقدام ساختارشکنانه) پیگیری نموده و آماده هرگونه همکاری در این موضوع و سایر موضوعات به تشخیص مسئولین محترم شهرستان و استان می‌باشد.

23231

کد خبر 1568116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =