دادستان تهران: با نماینده نجف آباد برای تخریب دیوار دانشگاه آزاد برخورد می‌کنیم

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد :‌قوه قضائیه از باب حقوق عمومی به اقدام نماینده مجلس شورای اسلامی در تخریب بخشی از دیوار دانشگاه آزاد نجف آباد ورود کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از مرکز رسانه قوه قضائیه، علی القاصی مهر دادستان تهران  در پی اقدام ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در تخریب بخشی از دیوار دانشگاه آزاد این شهرستان، در پاسخ به سوالی در مورد این موضوع به خبرنگاران گفت: از آنجا که دانشگاه آزاد یک نهاد غیرخصوصی و عمومی است و اموال و سرمایه آن به عنوان سرمایه عمومی محسوب می‌شود با توجه به ماده پنج اساسنامه دانشگاه آزاد و تبصره ذیل آن موضوع از باب حق عمومی پیگیری و برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.

بنابراین گزارش، محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز در این زمینه با اشاره به نامه رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد به فرمانداری و ارسال رونوشت آن به دادسرا گفته بود که  به دادستان نجف آباد تاکید شده که اقدامات تصرفی تا طی شدن مراحل قانونی متوقف شود و برای انجام تشریفات قانونی، پیگیر موضوع باشد.

قابل توجه است ،‌ در فیلمی که از این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده است، ابوالفضل ابو ترابی فرد نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس، سوار بر یک دستگاه لودر و در کنار دست راننده ایستاده است و این لودر بخشی از دیوار دانشگاه آزاد نجف‌آباد را تخریب می‌کند و تعدادی نیز در حال تصویربرداری از این اتفاق هستند.

بر اساس اطلاعات و اخبار منتشرشده، این بخش از دیوار دانشگاه آزاد نجف‌آباد که در جنوب اراضی این مجموعه آموزشی قرار دارد در مسیر آزادسازی طرح عمرانی تقاطع غیر هم‌سطح دانشجوست که اجرایی شدن این طرح عمرانی نقش بسزایی در بهبود وضعیت تردد و ترافیک و ایمن‌سازی مسیر در آن منطقه خواهد داشت.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون به دنبال بازنشر گسترده فیلم مذکور در شبکه‌های اجتماعی، در مصاحبه‌هایی که با برخی از رسانه‌ها داشت به دلایل این کار خود اشاره کرد و گفت که با مسوولیت شخصی این کار را انجام داده و علت اقدام وی، کاغذبازی اداری در اعلام نظر و تعیین تکلیف بوده و خواهان سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی تقاطع دانشجوست.

47231

کد خبر 1568631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =