اعضای شوراهای پروانه ساخت و نمایش معرفی می شوند

مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم گفت: شوراهای پروانه ساخت و نمایش تا پایان هفته جاری معرفی می شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی درباره اعضاء شورای پروانه ساخت و نمایش گفت: با توجه به سیاست های امور سینمایی و ریاست محترم سازمان سینمایی ترکیب شوراها تقریبا مشخص شده و پیش بینی می شود اعضاء شورای بازبینی فیلم‌های سینمایی و غیرسینمایی و همچنین اعضاء محترم شورای پروانه ساخت اعم از سینمایی و غیرسینمایی تا پایان هفته جاری مشخص شوند.

مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد فیلم ها بازبینی شده و پروانه نمایش دارند، افزود: فیلم هایی که تا الان متقاضی اکران شده اند مجوز دارند و مشکلی از این جهت وجود ندارد. برای شورای پروانه ساخت هم مجوزها صادر شده است البته چند سری متقاضی پروانه ساخت و بازبینی فیلم داریم که با شروع فعالیت شورای جدید اعلام خواهند شد و بعد از انتخاب اعضاء جدید با برگزاری جلسات فوق العاده برای مدتی که جلسات تعطیل بود می‌توانیم جبران کنیم.

فرجی همچنین گفت: در سال‌های گذشته هم در مقطع جابجایی اعضاء محترم شوراها تا معرفی اعضای جدید، وقفه و تعطیلی دو یا سه هفته‌ای و بیشتر وجود داشته است.

وی درباره تعداد اعضاء شوراها نیز بیان داشت: تعداد اعضاء شورای بازبینی برای فیلم‌های سینمایی طبق قوانین و آیین نامه‌ها و مصوب هیات دولت از ۷ تا ۹ نفر است که معمولا، ۹ نفر انتخاب می‌شود و با حداکثر اعضای شورا، فیلم ها بازبینی می‌شوند. شورای بازبینی فیلم‌های غیرسینمایی نیز طبق آیین نامه‌های مصوب ۷ نفر و اعضای شورای پروانه ساخت نیز ۵ نفر هستند که می توانند تا ۷ نفر هم، افزایش پیدا کنند. البته، درمورد ترکیب و تعداد اعضایی که در قوانین و آیین نامه‌ها اشاره شده است ما باید مجری ضوابط باشیم.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1568668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =