فرصت 3 ماهه سرخابی‌ها برای فرار از حذف

داریوش مصطفوی از فرصتی سه ماهه برای پرسپولیس و استقلال خبر داد که در این مدت باید موارد ناقص پرونده خود را کامل کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در شرایطی که بسیاری منتظر خبر حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا بودند، به فاصله یک ساعت از همدیگر، این دو باشگاه سرخابی اعلام کردند که مجوز حرفه ای برایشان صادر شده و مشکلی بابت حضور در لیگ قهرمانان نخواهند داشت.

داریوش مصطفوی رییس کمیته استیناف مجوز حرفه ای در این خصوص گفت: در خصوص جلسه امروز کمیته استیناف و بدوی جهت رد یا تایید صلاحیت باشگاه‌ها، کمیته بدوی رای خود را بر عدم صلاحیت اکثر باشگاه‌های بزرگ مانند استقلال، پرسپولیس، تراکتور و... قرار داده بود.

مدیرعامل سابق پرسپولیس که سابقه بازی در استقلال را دارد همچنین گفت: در ادامه نظر کمیته استیناف را جویا شدند که این کمیته پس از بررسی محتویات پرونده با عنایت به حساسیت موضوع و توجه به اهمیت هواداران و وظیفه ما یه توجه به آنها، مقرر شد به استناد ماده ٨ آیین نامه صدور مجوز حرفه‌ای سال ٢٠٢١ با عنایت به به عدم تایید معیارهای اجباری یعنی معیارهای گروه A برای باشگاه های پرسپولیس و استقلال موارد به این شرح به تصمیم‌گیری رسید:

قرار شد هر کدام از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در صورت عدم بارگذاری، عدم تهیه صورت حسابهای مالی و عدم ارائه گزارش‌های حسابرسی عدم ارائه بدهی کارکنان، بازیکنان و مربیان قدیم معادل یک میلیارد تومان جریمه مالی شوند که این حکم غیر قابل اعتراض تعیین شد.

وی افزود: با عنایت به اینکه صورتحساب‌های مالی در زمان مقرر حسابرسی نشده است، مجوز حرفه‌ای ٢٠٢١ استقلال و پرسپولیس به صورت مشروط تایید شد و به این دو باشگاه مدت ٣ ماه فرصت داده شد تا موارد را اصلاح و به تایید کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای برسانند.

رییس هیات استیناف صدور مجوز حرفه‌ای ادامه داد: این موارد اهم جلسه امروز بود تا با تطبیق آیین نامه داخلی با کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا در واقع این دو باشگاه را جریمه کنیم و مهلتی بدهیم تا پس از سه ماه صورت حساب‌های مالی را ارائه کنند. از همین لحظه به وزارت ورزش و جوانان به طور جدی توصیه می‌کنم که مجمع جداگانه برای دو باشگاه برگزار شود، چرا که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا روی این موضوع حساسیت ایجاد شده است.

او در پایان گفت" ضمن اینکه باشگاه های فولاد، سپاهان و گل گهر نیز موفق به اخذ مجوز حرفه‌ای شدند که در این بین باشگاه گل گهر با نظم قابل توجهی اقدامات لازم را انجام داد.

258 251

کد خبر 1568760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =