راهنمای جامع انتخاب و خرید  بیمه عمر در سال 1400

یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری برای روزهای آینده خرید بیمه عمر است. بیمه‌ای که برای سال‌های متوالی همراه افراد است و پشتوانه‌ای برای آینده و روزهای سخت محسوب می‌شود.

این بیمه، امروز در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد و هر روز بر خریداران آن افزوده می‌شود. بهترین بیمه عمر سرمایه‌ای برای بازنشستگی، ازکارافتادگی یا پیری است. در صورت وقوع هرگونه حادثه برای سرپرست خانواده، حامی اعضای آن خانواده است و در شرایط سخت مالی و حوادث غیرقابل پیش‌بینی می‌توان روی کمک آن حساب باز کرد.

برای خرید بیمه عمر می توانید از طریق لینک زیر از وب سایت ازکی، در زمان خود خود صرفه جویی کنید و آنلاین به انتخاب و خرید بهترین بیمه عمر خود بپردازید:

https://www.azki.com/personal-insurance/life-insurance

بیمه مختلط پس‌انداز، بهترین بیمه عمر

بیمه عمر انواع مختلفی دارد اما آنچه بیشتر ما به عنوان بیمه عمر می‌شناسیم، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یا بیمه مختلط پس‌انداز است. در این بیمه فرد مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کند و در ازای آن از سرمایه فوت و پس‌انداز بهره‌مند می‌شود. در این بیمه اگر فرد فوت کند، سرمایه به بازماندگانش پرداخت می‌شود. در حالتی که پس از اتمام مدت قرارداد به زندگی خود ادامه دهد، می‌تواند پس‌اندازش به عنوان سرمایه‌ای مطمئن استفاده کند.

در کنار این قوانین کلی، شرکت‌های بیمه پوشش‌های مانند پرداخت از کارافتادگی، هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه، خسارت نقص عضو ناشی از حادثه، امراض خاص و درمان تکمیلی را هم به طرح‌های خود اضافه کرده‌اند.

این که برای استفاده از هرکدام چقدر پول به فرد بیمه شده تعلق می‌گیرد به مقدار حق بیمه پرداختی و طرحی که خریداری کرده است، بستگی دارد.

پیش از خرید بیمه عمر در انتخاب پوشش‌های دلخواه خود دقت بفرمایید، تا بتوانید بهترین بیمه عمر را تهیه کنید.

کدام بیمه بهترین پوشش‌ها را دارد؟

تا این‌جا گفتیم که پوشش‌های بیمه‌ای شرکت‌ها با هم متفاوت است. ممکن است شرکتی مستمری از کارافتادگی دائم بر اثر حادثه را داشته باشد و در صورت بروز چنین مشکلی برای بیمه‌شده تا آخر عمر به او مستمری پرداخت کند. شاید هم شرکت دیگری اصلاً این پوشش‌ را نداشته باشد. به همین خاطر کسانی که کارهای پرخطر انجام می‌دهند باید حتماً به این مورد توجه کنند. سقف پوشش‌های شرکت‌های بیمه هم متفاوت است، به طور مثال سقف سرمایه عادی فوت سال ۱۴۰۰ در بعضی شرکت‌ها ۱ میلیارد تومان و در برخی شرکت‌های دیگر ۵۰۰ میلیون تومان است. به همین خاطر حتماً پوشش‌های دلخواه خودتان را به دقت بررسی کنید.

سرمایه‌ای قابل برداشت و معاف از مالیات

یکی از مزیت‌های مهم بیمه عمر، معافیت مالیاتی آن است. حتی مالیات بر ارث نیز به این سرمایه تعلق نمی‌گیرد و پس از فوت فرد، سرمایه تمام و کمال به ذی‌نفعانش پرداخت می‌شود.

یکی دیگر از مزیت‌های آن امکان دریافت وام است. پس از گذشت مدت زمانی از شروع سرمایه‌گذاری، فرد بیمه‌گذار می‌تواند تا ۹۰٪ ارزش سرمایه‌اش از شرکت بیمه وام بگیرد. این وام نیازی به داشتن ضامن یا قراردادن وثیقه ندارد و بدون هیچ دردسری می‌توان آن را دریافت کرد.

راهنمای جامع انتخاب و خرید  بیمه عمر در سال 1400

بهترین بیمه عمر با حداکثر سود

اکثر افراد بیمه عمر را برای سود زیاد و با هدف سرمایه‌گذاری خریداری می‌کنند. به همین خاطر میزان سوددهی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. سود بیمه عمر جمع دو سود تضمینی و سود مشارکت در منافع است.

مقدار سود تضمینی توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و تمامی شرکت‌های بیمه موظف به پرداخت آن هستند. مقدار این سود در حال حاضر به شرح زیر است:

  • دو سال اول قرارداد ۱۶٪
  • دو سال دوم ۱۳٪
  • سال‌ پنجم به بعد ۱۰٪

سود مشارکت در منافع را هر شرکت سالانه با توجه به وضعیت سرمایه‌گذاری‌ها و سود خود تعیین می‌کند. درواقع مقدار این سود از قبل مشخص نیست و هر سال تغییر می‌کند. افراد زیادی با در نظر گرفتن میزان سوددهی شرکت‌ها در سال‌های پیشین تصمیم به خرید بیمه عمر می‌گیرند. این شیوه هرچند راه خوبی برای پیش‌بینی سود در سال‌های آتس است اما هیچ تضمینی برای محقق شدن آن وجود ندارد.

در میانگین ۵ سال (سال‌های ۹۳ تا ۹۸) بیمه سامان، بیمه ما، بیمه کارآفرین، بیمه پارسیان و بیمه پاسارگاد به ترتیب بیشترین میزان سود را به خریداران خود داده‌اند.

پرطرفدارترین بیمه‌های عمر

میزان فروش بیمه عمر هرشرکت محبوبیت طرح‌های آن مجموعه در میان مردم را نشان می‌دهد. اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که طبق نظر اکثریت پیش‌ می‌روید، بهترین کار مراجعه به آمار بیمه مرکزی است. آمار بیمه مرکزی هرسال مقدار دقیق تعداد بیمه‌های عمر فروخته شده توسط هر شرکت و سهم آن از بازار را مشخص می‌کند.

در سال ۹۸ بیمه پاسارگاد موفق‌ترین شرکت در فروش بیمه عمر شد. طرح بیمه عمر و تامین آتیه این شرکت شامل بیمه درمان تکمیلی SOS، پوشش بیمه آتش سوزی برای خانه‌ها تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان، پوشش امراض خاص برای ۵ بیماری جمعاً تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان و امکان دریافت تخفیف در سایر رشته‌های بیمه می‌شود.

برای خرید بهترین بیمه های تکمیلی، لینک زیر را کلیک کنید و با مقایسه انواع بیمه های تکمیلی، بهترین بیمه تکمیلی موردنیاز خود را آنلاین خریداری کنید:

https://www.azki.com/personal-insurance/health-insurance

در جدول زیر ۵ شرکت پرطرفدار بیمه عمر در سال ۹۸ را مشاهده می‌کنید.

نام شرکت بیمه

تعداد بیمه‌های فروخته شده

سهم از بازار

پاسارگاد

۱٬۱۱۸٬۳۳۱

۵۳.۹۸

ملت

۲۰۷٬۷۵۳

۱۰.۰۳

دانا

۱۱۳٬۵۶۰

۵.۴۸

آسیا

۱۰۹٬۳۷۵

۵.۲۸

کارآفرین

۸۰٬۴۷۳

۳.۸۸

خرید آنلاین بهترین بیمه عمر

در حال حاضر امکان خرید آنلاین بیمه عمر فراهم شده است. کافی است به سامانه‌های خرید آنلاین بیمه مانند وب سایت ازکی مراجعه کنید. می‌توانید حق بیمه پرداختی دلخواه و پوشش‌های مورد نظرتان را انتخاب کرده تا جدول بیمه عمر شرکت‌های مختلف بیمه به شما نمایش داده شود. در نهایت همانجا و بدون هرگونه مراجعه حضوری می‌توان فرآیند خرید را نهایی نمود. در صورت داشتن سوال نیز به وبلاگ‌های این سامانه‌ها سری بزنید. مطالب جامع و کاملی برایتان فراهم شده است که پاسخگوی تمام سوالاتتان خواهد بود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1569028

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =