شب نقره‌ای فرنگی‌کاران ایران در رقابت‌های جهانی زیر 23 سال

۴ فرنگی‌کار کشورمان در ۵ وزن دوم مسابقات زیر ۲۳ سال جهان روی تشک رفتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه مسابقات کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان که در بلگراد در حال برگزاری است، امشب و در مسابقات رده بندی و فینال 5 وزن دوم، مهدی محسن نژاد و محمدجواد رضایی در اوزان 60 و 67 کیلوگرم برای کسب مدال طلا و امیر عبدی و محمد ناقوسی در اوزان 72 و 82 کیلوگرم برای کسب مدال برنز به میدان رفتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با با نتیجه 8 بر صفر دیلان گریگرسون از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 8 بر صفر موخامدکودیر یوسوپوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار پریدون آبولادزه از گرجستان را با نتیجه 5 بر 3 از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. محسن نژاد در دیدار فینال مقابل انور اله یاروف قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه روی تشک رفت. وی در این مبارزه 7 بر یک مغلوب شد تا سومین مدال نقره کاروان را به نام خود ثبت کند.

در وزن 67 کیلوگرم محمدجواد رضایی در دور اول با نتیجه 8 بر صفر  نیلس بوشنر از آلمان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر الکسی ماسیک از اوکراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. رضایی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 از سد میخائیل یاخیایف از روسیه گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله جانی ختسوریانی از گرجستان را با نتیجه 5 بر یک شکست داد و راهی دیدار فینال شد. رضایی در دیدار فینال به مصاف حسرت جعفراف قهرمان جوانان جهان از آذربایجان رفت.

محمدجواد رضایی در این مصاف 3 بر 2 مغلوب شد تا مدال نقره دیگری برای کشورمان به دست آید.

در وزن 72 کیلوگرم امیر عبدی در دور اول با نتیجه 11 بر 3  عبداله توپراک از ترکیه را از  پیش رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه 9 بر 1 مغلوب  سرگئی کوتوزوف دارنده مدال نقره رقابت های جهانی نروژ از روسیه شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، عبدی راهی گروه بازنده ها شد. وی ابتدا با نتیجه 9 بر یک دنیس مرتل از چک را مغلوب کرد. وی در دور بعد نیز با نتیجه 9 بر صفر مقابل اوتار آبولادزه از گرجستان به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با اولوی غنی زاده از آذربایجان سرشاخ شد.


در وزن 82 کیلوگرم محمد ناقوسی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر روهیت داهیا از هند را شکست داد وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 5 از سد اکسوز موکوبو از نروژ گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. ناقوسی در این مرحله با نتیجه 4 بر یک دمیترو گاردوبی از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آیونگو ریکادزه دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان با نتیجه 5 بر 3 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار شامیل اوژایف دارنده مدال طلای زیر 23 سال اروپا از روسیه بود.

شب گذشته کاروان کشتی فرنگی کشورمان یک طلا، 2 نقره و 2 برنز کسب کرد.

بیشتر بخوانید: قهرمان کشتی جهان خادم امام رضا (ع) شد/عکس

253 251

کد خبر 1569803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =