گم شدن یک کوهنورد در بارندگی دیروز گیلان

ایرنا نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: بنا به گزارش هلال احمر استان یک نفر روز گذشته هنگام بارندگی شدید در منطقه سیاهمزگی از توابع شهرستان شفت مفقود شده است.

امیر مرادی روز شنبه اظهار داشت: با وجود اطلاع رسانی در مورد شرایط نامساعد آب و هوایی   ٦  گیلانی از بازنشستگان آموزش و پرورش بدون توجه به توصیه ها و هشدارها و بدون هماهنگی با حوزه گردشگری و به صورت  غیر مجاز  برای کوهنوردی به کوه های سیاهمزگی از توابع شهرستان شفت رفتند.
 وی افزود: در هنگام بارش شدید باران یک نفر  از آنها مفقود شد و  پنج نفر دیگر نیز طی تماسی اطلاع دادند که در بالای منطقه سیاهمزگی در کمپ اتراق کرده اند.

مرادی ادامه داد: تیم امداد و نجات استان امروز  برای بازگرداندن ایمن پنج نفر از این گروه به آن منطقه اعزام شده است؛ ضمن اینکه جست و جو برای پیدا کردن فرد مفقود شده این گروه نیز ادامه دارد . 
بیشترین بارش در گیلان از دوازدهم تا چهاردهم آبان ماه  در قلعه رودخان با  ۱۰۷ میلی متر و شهربیجار ۸۳.۵ میلی متر ، چوبر شفت ۷۶میلی متر  ، توتکی سیاهکل با ۷۸.۵ میلی متر و اسب وونی با ۶۲.۵میلی متر ثبت شده است.

در سیلاب اخیر که طی ماه گذشته اتفاق افتاد ۲ نفر در هنگام عبور از روی پل و بر اثر سقوط در رودخانه جان خود را از دست دادند.

47231

کد خبر 1570453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =