موافقت وزیر کشور با تاسیس شهرداری در ۵ شهر

ایرنا نوشت: وزیر کشور در ابلاغیه‌های جداگانه‌ای به استانداری‌های خراسان رضوی و آذربایجان شرقی با تاسیس شهرداری در شهرهای «گرماب»، «نسر»، «حسن آباد»، «چخماق» و «کرد کندی» موافقت کرد.

در ابلاغیه‌های جداگانه‌ وزیر کشور به استاندارهای خراسان رضوی و آذربایجان شرقی با اشاره به موافقت به عمل آمده درباره تبدیل روستاهای گرماب از توابع بخش طاغنکوه شهرستان فیروزه به عنوان شهر گرماب، نسر از توابع بخش جلگه رخ شهرستان تربت حیدریه به عنوان شهر نسر، چخماق مرکز بخش سلیمان شهرستان زواره به عنوان شهر چخماق، کردکندی از توابع بخش مرکزی شهرستان بستان آباد به عنوان شهر کردکندی، حسن آباد مرکز بخش هزار مسجد شهرستان کلات به عنوان شهر حسن آباد در اجرای تبصره ذیل ماده (۶) آیین نامه اجرایی قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری جمهوری اسلامی ایران و تبصره (۱) ماده (۱) قانون شهرداری، تاسیس شهرداری در این ۵ شهر بلامانع اعلام شده است.

ابلاغیه وزارت کشور، تاسیس شهرداری‌های یاد شده را همچنین منوط به تحقق تعهدات موضوع ماده (۹) دستورالعمل «نحوه تبدیل شورای اسلامی روستا به شهر و تاسیس شهرداری»، برشمرده است.

براساس این ابلاغیه استانداری خراسان رضوی، شروع به کار شهرداری‌های گرماب و نسر، چخماق، کردکندی و حسن آباد را بر اساس قوانین و مقررات مربوطه به وزارت کشور اعلام دارد.

23219

کد خبر 1570498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =