یکی از منتقدین دولت روحانی نام جدیدی بر برجام گذاشت/ باید به دنبال تهدیدزدایی باشیم

تسنیم نوشت: نماینده کازرون در مجلس گفت: پس از اتمام دوران هشت ساله دولت گذشته، امروز دولتی انقلابی بر سر کار آمده که برخلاف دولت گذشته که به نظریه تنش‌زدایی اعتقاد داشت، به نظریه تهدیدزدایی اعتقاد دارد.

فریدون عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره آغاز مذاکرات ایران و 1+4 از 8 آذرماه و استرتژی‌های کشورمان در این مذاکرات، گفت: نوع مذاکرات و نحوه رسیدن به توافقات به نوع نگرش‌ها و تفکرات حاکم  بر دولت‌های روی کار در ایران بستگی دارد.

وی ادامه داد: اگر بازگردیم به سال 92 که تیم مذاکره کننده رفت و در مذاکرات همه دستاوردهای کشورمان را فدای برجام کرد و بازگشت، بنده در همان زمان هم اعلام کردم که غربی‌ها یک شکلات گاز زده به نام برجام به ایران داده است.

نماینده کازرون در مجلس با بیان اینکه مبانی فکری دولت گذشته به‌گونه‌ای بود که در پیشرفت هسته‌ای کشور وقفه ایجاد شد، افزود: پس از اتمام دوران هشت ساله دولت گذشته امروز دولتی انقلابی بر سر کار آمده که برخلاف دولت گذشته که به نظریه تنش‌زدایی اعتقاد داشت، به نظریه تهدیدزدایی اعتقاد دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه در مذاکرات آتی باید شاخص‌های نظریه تهدیدزدایی که بر گرفته از نظریه مقاومت است و در سالیان گذشته نیز رهبر انقلاب و امام خمینی‌(ره) بر آن تاکید داشته‌اند را احصا کنیم و ازآن استفاده کنیم، اظهار داشت: در مذاکرات آتی نباید به آمریکا به عنوان کدخدا نگاه شود و اگر آنها بخواهند با ایران مذاکره کنند باید در کنار سایر اعضای برجام قرار گیرند.

عباسی تصریح کرد: آمریکایی‌ها باید تکالیفی که در برجام داشتند و انجام ندادند را پیش از اینکه به برجام بازگردند انجام دهند و خسارت‌های که به ملت ایران وارد کرده را جبران کنند.

وی با بیان اینکه ایران به تکالیف خود در چارچوب معاهدات بین‌المللی عمل می‌کند، عنوان کرد: اگر غربی‌ها به تعهدات خود در برجام عمل کردند جمهوری اسلامی ایران نیز به برجام باز می‌گردد و بدون اینکه تکلیف جدیدی را بپذیرد به آنچه که توافق کرده عمل می‌کند.

نماینده کازرون در مجلس با بیان اینکه در مذاکرات آتی باید از قدرت نرم و سخت استفاده کنیم، گفت: قدرت نرم همان پشتوانه مردمی است و قدرت سخت پیشرفت‌های دفاعی کشور و قدرت بازدارندگی است، که ایجاد شده است.

23219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1570582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =