بازتاب عدم دعوت از طارمی به تیم ملی در رویترز

عدم دعوت از مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران برای بازی با لبنان و سوریه در خبرگزاری رویترز هم بازتاب داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، لیست تیم ملی فوتبال ایران برای بازی با لبنان و سوریه شب گذشته در حالی اعلام شد که «دراگان اسکوچیچ» سرمربی ایران قید مهدی طارمی مهاجم تیم پورتو را زد و او را به تیم ملی دعوت نکرد.

این موضوع علاوه بر بازتاب گسترده در رسانه‌های پرتغال، در خبرگزاری رویترز هم منعکس شده است

رویترز نوشت: «مهدی طارمی مهاجم پورتو از لیست تیم ملی ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی برابر لبنان و سوریه توسط دراگان اسکوچیچ کنار گذاشته شد. هیچ دلیلی اعلام نشده است که چرا طارمی که این فصل ۱۰ گل برای تیم پورتو صدرنشین لیگ پرتغال به ثمر رسانده، از لیست ۲۷ نفره اسکوچیچ کنار گذاشته شده است.»

این خبرگزاری همچنین به تاثیرگذاری طارمی و سردار آزمون در تیم ملی ایران و همکاری آنها برای گلزنی به حریفان اشاره کرده است.

 ماجرای خط خوردن طارمی از تیم ملی ایران به انتشار پیام انتقادی او از دراگان اسکوچیچ بر می‌گردد. اسکوچیچ در مصاحبه‌ای ضمن تمجید از قدرت بدنی و تکنیک بازیکنان ایران، اعلام کرده بود فوتبالیست‌های کشورمان از نظر تاکتیکی ضعف دارند و باید در این بخش پیشرفت کنند.

طارمی چند روز بعد از این اظهارنظر اسکوچیچ، بدون نام بردن از سرمربی تیم ملی به این موضوع واکنش نشان داد و گفت که فوتبالیست‌های ایرانی درک تاکتیکی بالایی دارند و مشکل جای دیگری است.

تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر با ۱۰ امتیاز در صدر جدول گروه A انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار دارد و کره جنوبی و لبنان با ۷ و ۵ امتیاز دوم و سوم هستند.

ایران که به دنبال سومین صعود متوالی به جام جهانی است، روزهای ۲۰ و ۲۵ آبان به ترتیب با لبنان سوریه بازی می‌کند.

256 251

کد خبر 1570734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =