اسلامی: هدف تحریم شکست اراده‌ها و خلع سلاح کشور است

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این که هدف تحریم، شکست اراده‌ها و خلع سلاح کشور است، گفت: دشمن با قدرت رسانه به دنبال نفوذ در جان ملت‌هاست.

به گزارش خبرآنلاین، محمد اسلامی روز یکشنبه در هفتمین همایش ملی پدافند کالبدی و حفاظت از زیرساخت‌های کشور  در دانشگاه صنعتی مالک اشتر، گفت: امروز باید نسبت به رویکردهای استکبار جهانی در حوزه پدافند غیر عامل توجه داشته باشیم.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: اگر توجه کرده باشیم در ۲ سال اخیر دیگر کسی در حوزه تهدید از گزینه نظامی صحبت نمی‌کند، و این رویکرد این سوال را مطرح می‌کند که آیا این گزینه به طور کلی حذف شده یا به جهت تاکتیکی فعلا از سوی دشمن عنوان نمی‌شود؟ این موضوع سبب شد تا به لحاظ سیاسی حجم تحرکات و ظرفیت‌های دشمن را در نظر بگیریم.

اسلامی تاکید کرد: امروز دشمنان ما با در اختیار گرفتن ظرفیت سازمان‌های بین‌المللی به دنبال گسترش نفوذ بر اداره کشورها هستند و در این زمینه تلاش می‌کنند. یعنی دشمنان برای اینکه فعالیت‌های استکباری خود را در اذهان و افکار عمومی موجه جلوه بدهند، سوار بر اریکه سازمان‌های بین‌المللی شده‌اند.

وی ادامه داد: دشمن از ظرفیت سازمان‌ها و تشکل‌هایی که به طور ذهنی و عینی جهانی قلمداد می‌شوند در راستای اهداف خود استفاده حداکثری می‌کند و اتفاقا این حوزه همان جایی است که ما در آن ضعیف هستیم و هیچ حضور و نفوذی نداریم.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: بخش دومی که دشمن بر روی آن اتکا دارد موضوع در اختیار گرفتن ظرفیت‌های تامین مالی و کانال‌های پولی و تسلط بر روند اقتصاد جهانی است که این موضوع فوق‌العاده مهم و با اهمیت است، چراکه همه کشورها امروز اعتبار و درآمدشان از کانال مالی عبور می‌کند و این‌ ظرفیت‌ها در واقع عناصر جدید قدرت هستند که در حوزه پیشبرد اهداف جهان استکباری از آن استفاده می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه در شرایط تحریمی باید متوجه آثار و آسیب‌های ناشی از آن باشیم، اضافه کرد: هدف تحریم نفروختن یک وسیله و دانش نبوده، بلکه هدف آن ایجاد روحیه تسلیم و خلع سلاح است. در طول سنوات گذشته استکبار جهانی قبل از اینکه با کشوری وارد نزاع و درگیری شود آن‌ها را خلع سلاح کرده و در واقع پیش از هر چیز صحنه فتح پیروزمندانه را برای خود ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی هیچگاه وارد یک جنگ برابر نشده است، گفت: استکبار همواره تا مرحله خلع سلاح ملت‌ها پیش رفته تا صحنه فتح پیروزمندانه را برای خود زمینه سازی کند و در این راستا رسانه از دیگر مواردی است که از آن برای نفوذ در عمق جان مردم جهان و پیشبرد برنامه هایش استفاده می‌شود؛ دشمن در این حوزه از رسانه در جهت هویت زدایی و اصالت زدایی از مردم جهان، استفاده می‌کند.

رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه دشمن با قدرت رسانه به دنبال نفوذ در عمق مغزها و جان ملت‌ها است، ادامه داد: امروز دشمن با ابزار رسانه به دنبال اثرگذاری بر ذهن و باورها است تا از این طریق نیز استراتژی فتح پیروزمندانه را برای خود رقم بزند و بر اراده ملت‌ها تسلط پیدا کند که این موارد امروز در فضای مجازی مشهود است.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها سال‌ها تلاش کردند تا مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرند، اما به دلیل حضور پر شور ملت ایران در صحنه نتوانستند کاری از پیش ببرند؛ بنابراین بر روی مقبولیت کار کرده و تلاش کردند تا مقبولیت جمهوری اسلامی را تضعیف کنند و به صفر برسانند؛ دشمن در این رابطه القاب و اتهاماتی را به مسوولان جمهوری اسلامی زده و این کار را همچنان ادامه می‌دهد.

اسلامی با اشاره به اینکه امروز اصالت‌زدایی و تهاجم در عرصه فرهنگی برای دشمن یکی از ابزارهای اعمال قدرت محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: ما باید چتر گسترده حفاظت از فکر و باور مردم را ایجاد کنیم چراکه این عرصه اهمیت وافری دارد.

رییس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: امروز در ادبیات و رفتارهای دشمنان احتیاط از درگیر شدن با جمهوری‌ اسلامی‌ به خوبی ملموس و قابل مشاهده است که این نشات گرفته از توان دفاعی جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه امروز شناسایی و تخلیه استعدادهای یک کشور از جمله مولفه‌های تضعیف قدرت یک ملت است، گفت: دشمن در این رابطه تلاش زیادی انجام می دهد تا استعدادها و مغزهای ممتاز را از کشور خارج کند.

اسلامی افزود: باید سیاست های داخلی و خارجی را متوازن کنیم تا در این فرآیند اولا سرمایه‌های اجتماعی را حفظ کرده و ثانیا بسترهای لازم را در جهت شکوفایی و پیشرفت فراهم کنیم.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1570964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =