گلایه محسن هاشمی از رئیس صدا و سیما / افکار عمومی علت تداوم تخریب آیت الله هاشمی رفسنجانی را در نمی یاید

ایسنا نوشت: محسن هاشمی رفسنجانی، طی نامه ای به رییس جدید سازمان صداوسیما، از تخریب شخصیت پدرش گلایه کرد.

محسن هاشمی رفسنجانی، طی نامه ای به رییس جدید سازمان صداوسیما، ضمن گلایه از تداوم تخریب آیت الله هاشمی رفسنجانی در رسانه ملی، ضمن استقبال خانواده هاشمی از نقد منصفانه و مستدل، جهت پاسخگویی به ابهامات وانتقادات در مورد عملکرد ایشان اعلام آمادگی کرد.

متن نامه محسن هاشمی به رییس صدا و سیما به این شرح است :

بسمه تعالی

جناب آقای دکترجبلی
ریاست محترم سازمان وصداوسیما

با اهدا سلام

احتراما ضمن آرزوی موفقیت برای جنابعالی در راهبری رسانه ملی، همانگونه که مستحضرید طی دهه پایانی عمر آیت الله هاشمی رفسنجانی، گروهها و چهره های افراطی از تریبونهای رسمی کشور بویژه صدا وسیما، در جهت تخریب ایشان استفاده فراوانی کردند.

به نحوی که رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به حفظ احترام و عدم  انتشار توهین، تهمت و افترا علیه آیت الله هاشمی تذکرات متعددی دادند که نمونه ای آن در خطبه تاریخی خرداد سال ۱۳۸۸، به اطلاع افکار عمومی نیز رسید.

با وجود این، درخواست رسمی آیت الله هاشمی رفسنجانی برای در اختیار گذاردن فرصت قانونی پاسخگویی به اتهامات مطرح شده علیه ایشان، تا روز پایانی حیاتشان پاسخ داده نشد و متاسفانه طی پنج سال سپری شده از رحلت ایشان نیز این روند هتاکی و تخریب از سوی افراطیون همچنان در تریبون های رسمی کشور از جمله صداوسیما تداوم یافته است.

خانواده آیت هاشمی رفسنجانی، انتظاری برای تقدیس، تبلیغ و حتی سکوت نسبت به این شخصیت کم نظیر انقلاب ندارد بلکه معتقد است ایشان همچون سایر انسانهای غیرمعصوم، ممکن است مرتکب اشتباهاتی در تصمیم گیری شده باشد و طبیعتا نقد منصفانه و مستدل گذشته، می تواند چراغی برای آینده باشد، اما نقد سازنده با توهین، تهمت و تخریب متفاوت است.

تداوم تخریب آیت الله هاشمی رفسنجانی چه هدفی دارد؟

متاسفانه در آغاز مسئولیت جنابعالی نیز در برخی برنامه های رسانه ملی این روند تداوم یافته است که بطور نمونه می توان به برنامه "دست خط سیما" در مورخ ۱۴ آبان ماه اشاره کرد که عبارتهایی توهین آمیز و مطالب خلاف واقعی به آیت الله هاشمی رفسنجانی نسبت داده شد و با وجود غیرزنده بودن برنامه نیز تصحیح این موارد از سوی مجری برنامه انجام نگردید.

افکار عمومی علت تداوم تخریب آیت الله هاشمی رفسنجانی را با وجود گذشت پنج سال از رحلت ایشان در نمی یاید ومی پرسد: اگر طی چهار سال گذشته، تخریب آیت الله هاشمی رفسنجانی به بهانه حمایت ایشان از دولت قبل صورت می گرفت، آیا موج تخریب فعلی در جهت ایجاد اخلال وتاثیرگذاری بر تصمیم وعملکرد دولت جدید در آستانه مذاکرات حساس خارجی صورت می گیرد؟

اکنون که با تغییر مدیریت صداوسیما، امید به تصحیح عملکرد گذشته و بهبود عملکرد رسانه ملی در افکار عمومی ایجاد شده است، خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی ضمن استقبال از نقد علمی، منصفانه ومستدل عملکرد آیت الله هاشمی رفسنجانی در رسانه ملی، لازمه اینگونه نقد را چندصدایی و حضور دیدگاههای متفاوت در کنار یکدیگر می دانند

تا موافقین ومخالفین تصمیمات ایشان بتوانند با ارائه دلایل ومنطق خود، فراتر از تعصبات سیاسی و جناحی بتوانند مخاطب را به سطح بالاتری از آگاهی برسانند ودر این فضا،آماده پاسخگویی به پرسشها وانتقادات هستیم.

پیشاپیش از حسن توجه جنابعالی کمال امتنان بعمل می آید.

با تجدید احترام
محسن هاشمی رفسنجانی

216

کد خبر 1571164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • FR ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  11 1
  ربطی به این دولت و اون دولت نداره .........
 • US ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  17 8
  لا راحَةَ لِحَسُود ..... حسود هرگز به آسودگى نمى رسد!
 • محمدیان IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  37 26
  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی محبوب بود ومحبوب منماند.
  • IR ۱۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
   16 9
   به خدا منم محبوبم زن و بچه‌ام دوستم دارن :)))
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  40 3
  فکر نمیکنم افکار عمومی با وجود اینهمه فشار بر زندگیشان جایی برای اینگونه دغدغه ها ،برای هیچ‌یک از مقامات ،چه حاضر و چه غایب داشته باشند
  • IR ۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
   10 37
   خیر اتفاقا افکار عمومی خیلی هم نسبت به مسولان حساسیت دارند و میان مسول خادم و ..... فرق میذارن. اگه اینطور نبود که میزان رضایتمندی مردم در سه ماه نسبت به دولت از ۳۰درصد به ۷۲ درصد نمی‌رسید نشریه گالوپ تایید میکنه این قضیه رو
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  9 24
  از کی تا حالا نقل عین عبارات گفته شده ایشان یا عملکرد شان در مورد مسائل مورد بحث از نظر خانواده شان توهین تلقی میشود.واقعا اگر شخص دیگری اعمال آقای هاشمی و فرزندانشان را در سال 88 انجام میداد چه پاسخی از مجامع قضایی میگرفت، از خانواده ایشان توقع انصاف هست
 • طوفان، IR ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  26 29
  هاشمی،اسطوره،انقلابی،روحش‌شاد
  • ع ف IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
   18 19
   درود وسلام ورحمت خداوند بر بزرگمرد وامین امام (ره) حضرت آیت الله هاشمی وکور باد چشم حسود آنی که یک لحظه خاک جبهه رو نخوردن چون امام (ره) اعتماد فراوان به آن عزیز مرحوم داشتند حالا بعضی‌ها از حسادت تهمت می‌زنند ما که درجبهه ها بودیم زحمات آن عزیز وحاج قاسم رو می‌دانیم روحشون شاد
 • IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  21 27
  عاقبت اشرافی گری وبه فکر مردم که صاحبان اصلی انقلاب هستند نبودن همین است چیزی که عوض دارد گله ندارد
 • علی IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
  18 21
  افکار عمومی تداوم تخریب خاندان هاشمی علیه امنیت و فرهنگ ایرانی را نیز بر نمیتابد