نکات جدید سردار سلامی از ضربه سپاه به نیروهای نظامی آمریکایی/ ابهت دشمن پوشالی است

فارس نوشت:فرمانده کل سپاه با تمجید از حماسه‌سازان نیروی دریایی سپاه در مواجهه با ناوگان جنگی ارتش تروریست امریکا در دریای عمان تاکید کرد: رفتار شما حرفه‌ای بود و با تسلط و هوشیاری خود نشان دادید ابهت دشمن پوشالی است و تنها جنبه هندسی دارد.

در پی اقدام به موقع و مقتدرانه دریادلان جان بر کف سپاه انقلاب اسلامی در شکست عملیات ارتش تروریستی امریکا برای حمایت از سرقت نفت ایران در دریای عمان صبح امروز ( چهارشنبه ) حماسه‌سازان این رخداد باشکوه و تاریخی، همراه با سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین این نیرو با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه دیدار و از آنان تجلیل شد.

سرلشکر حسین سلامی در این دیدار با اشاره به ماندگاری این نبرد افتخارآمیز در تاریخ اسلام گفت: شما با خلق این حماسه بزرگ زبان ما و ملت ایران برای تحقیر هیمنه خودساخته امپراطوری درحال زوال و احتضار رژیم تروریستی امریکا را گشوده تر و قوی تر کردید و توانستید زیبایی غلبه فئه قلیل بر فئه کثیر را در متن و بطن یک واقعه  کم نظیر ترسیم کنید.

 وی افزود : این پیروزی بزرگ هرچند به لحاظ جغرافیا و وسعت مکان بسیار محدود و کوچک بود، اما از نظرگاه شعاع تحقیر دشمن، بسیار گسترده عمل کرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شخصیت کشورها و ملت‌ها به رخدادها و ایام خاص تاریخی آن شناخته می‌شوند، خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام را یوم الله ها ساخته اند؛ میلاد و هجرت پیامبر ، عید سعید قربان، نبردهای بدر، حنین، خیبر، احد و جنگ های امام حسن مجتبی (ع) با سپاه شام و به ویژه عمیق ترین رویداد تاریخ بشر عاشورای ۶۱ هجری که توصیف کننده اسلام و امت اسلامی است، نشان می دهد اسلام میدان نبردی جز مصاف با مستکبران و ظالمان ندارد، هرچند همواره مسلمانان نسبت به مستکبران در عده و عُده حداقلی بوده‌اند ، اما با سلاح جهاد و شهادت بسیاری از قدرت ها را تسلیم و مقهور عظمت خود ساخته‌اند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: تاریخ انقلاب اسلامی را هم مانند تاریخ اسلام با یوم الله ها ساخته اند و یوم الله  ۱۷ ربیع که از این پس حماسه دریادلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در  مواجهه با آمریکایی‌ها بر پیشانی آن می درخشد ، در امتداد ۱۵ خرداد ، ۱۳ آبان، ۹ دی ،سوم‌خرداد ، ۲۲ بهمن و...از یوم الله های فراموش ناشدنی و افتخار آمیز این سرزمین به شمار خواهد رفت.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه یوم الله ۱۷ ربیع، شخصیت و هویت ایران عزیز را می سازد، یادآور شد: روز دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی، روز توقیف کشتی و  دستگیری تفنگداران متجاوز  انگلیسی، روز انهدام پهپاد پیشرفته جاسوسی و راهبردی گلوبال‌هاوک آمریکا هم در زمره یوم الله ها و رخدادهای تراز بین المللی قرار دارد، که در سایه الطاف الهی رقم خورد و در تاریخ افتخارات ایران اسلامی جاودانه خواهد ماند.

سرلشکر سلامی برخی اتفاقات و رویدادهای بزرگتر که در زمان مقتضی بیان و رسانه ای خواهد شد را از دیگر یوم الله ها و رخدادهای افتخارآمیز ، غرور آفرین و تاریخ ساز برای ملت ایران دانست و تصریح کرد: در ماجرای اخیر و در صحنه شکوهمند اقدام جان بر کفان شجاع نیروی دریایی سپاه در تصرف کشتی حامل نفت سرقت شده ایران پیش‌بینی دخالت امریکایی ها را کرده بودیم ،  لذا با سناریو و آمادگی‌های لازم وارد ماجرا شدیم.

وی آرامش روحی و روانی، اعتماد به نفس و توکل فوق العاده بزرگ مردان نیروی دریایی سپاه برابر امریکایی ها را معنادار و حائز اهمیت و درخور بررسی و تحلیل توصیف کرد و گفت: حجم و شاکله فیزیکی تجهیزات و ساز و برگ های دشمن هر چند برابر تجهیزات ما بسیار بزرگ به نظر می رسید، اما این بزرگی صرفاً جنبه هندسی دارد و در این نابرابری ها این عنصر ایمان و اراده است که سرنوشت ساز است و جهانیان دیدند که چنین هم شد و دریادلان سپاه و فرزندان ملت ایران با آرامش و سکینه قلبی و رفتار حرفه‌ای و منطقی و به دور از هرگونه احساس و هیجان چگونه زیبایی عظمت و شکوه و قدرت ایمان را به قوای دشمن که درون ناوهای جنگی خود هراسان موضع گرفته بودند، دیکته کردند.

سرلشکر سلامی: اقدام نیروی دریایی سپاه در دریای عمان نشان داد ابهت دشمن پوشالی است

فرمانده کل سپاه کیفیت و آرایش نیروهای سپاه و امریکایی ها در این مواجهه دریایی را گزاره‌ای دانست که دنیا آن را بخوبی درک و با تجزیه و تحلیل آن بیش از پیش  به قدرت پاسداران انقلاب پی برده است.

سرلشکر سلامی افزود: من از رفتار حرفه‌ای شما تشکر می کنم که به دور از احساسات برابر دشمن، آرایش مناسب ،مطمئن و هوشیارانه گرفتید و با تسلط و تفوق روحی به آنها فهماندید که آماده هر گونه واکنشی هستید.

وی عمل رزمندگان حماسه ساز دریایی سپاه که هرگونه واکنش تند را از دشمن سلب و امریکایی ها را وادار به عقب نشینی و ترک صحنه کرد را قابل تحسین قلمداد و تاکید کرد: این رفتار که منجر به تصرف و همراه سازی کشتی نفتکش در مسیر آب های ساحلی ایران شد، یک جنگ تمیز ، بسیار موفق و به  موقع بود که تجزیه و تحلیل آن ورزیدگی ،مهارت و تمرکز بالا و اقتدار بالای نیروها را برجسته می سازد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر امریکایی ها در این ماجرا ذره‌ای توفیق برای خود قائل بودند فیلم  آن را منتشر می‌کردند، افزود: معتقدم این کار الهی بود و این پیام را یادآوری کرد که مردم ایران نمی‌توانند شکست پذیر باشند.

سرلشکر سلامی در پایان با تجلیل و سپاس از رشادت،شجاعت، اقتدار و افتخارآفرینی دریادلان نیروی دریایی سپاه و تبریک این دستاورد بزرگ به رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، ملت رشید و انقلابی ایران و آحاد پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح کشور تاکید کرد: ما باید خیلی قدرتمند باشیم؛ تصمیمات و اراده ها مهم و راهگشا هستند؛ ایمان نیرو ها را باید قدر بدانیم و بایستی تمامی همت و تلاش خود برای حفظ  خویشتن داری و صلابت در مواجهه با حوادث بزرگ را  به اذن الله به کار گیریم .

در ابتدای مراسم نیز سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه با تشریح روند اجرای مأموریت تصرف کشتی حامل نفت سرقت شده ایران در دریای عمان و نحوه رویارویی با ناوها و شناورهای ارتش رژیم تروریستی آمریکا که برای حمایت از سارقان دریایی وارد صحنه شده بودند گفت: بر اساس پیش بینی ها و تمهیدات به عمل آمده ما خود را برای اجرای مأموریت بزرگ آماده کرده بودیم.

وی افزود : پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی و رصد دقیق و مستمر هنگامی که نفتکش حامل نفت سرقت شده ایران در حدود ۴۰ مایلی  مقابل ساحل جاسک و در آب های بین المللی قرار داشت، یگان های منتخب ، عملیات تصرف و انتقال نفتکش به آبهای سرزمینی و ساحل کشورمان را آغاز کردند. 

دریادار تنگسیری با اشاره به اقدام امریکایی‌ها در رصد این نفت‌کش و نیز تحرک یگان های عملیاتی نیرو خاطرنشان کرد: با اجرای عملیات هلی برن  و استقرار دریادلان سپاه روی عرشه کشتی؛ ناوهای آمریکایی به صحنه نزدیک و در اطراف نفتکش آرایش جنگی گرفتند و با پرواز پهپادها و بالگرد هایشان  برای جلوگیری از اجرای مأموریت ما در حمایت از سارقان نفت در دو نوبت به انجام عملیات پرداختند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: آمریکایی‌ها پس از ناکامی در مرحله اول که با استفاده از دو ناوشکن انجام شد ؛ در مرحله دوم با وارد ساختن سه فروند شناور دیگر به صحنه  تلاش کردند تا بتوانند با ایجاد وحشت بین نیروهای ما ، شرایط را به نفع خود تغییر دهند ، اما با لطف و عنایت الهی و هوشمندی ،صلابت ، اقتدار و شجاعت فرزندان ملت ایران طرفی نبستند و با پذیرش شکست مجبور به عقب نشینی و ترک صحنه شدند.

وی در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه ما تنها نظاره‌گر ماجرا  بودیم ،تاکید کرد : این یک دروغ بزرگ است ؛ تصاویر منتشر شده به خوبی و به طور گویا و انکارناپذیر صحنه مواجهه را ترسیم کرده است،  فاصله ناوهای امریکایی با شناورها و نیروهای ما به کمتر از ۳۰ متر رسیده بود. اگر قرار آنها بر نظارت بود می‌توانستند از فواصل دورتر و یا حتی با با کارگیری هواپیماها و پهپادها این کار را انجام دهند.

گفتنی است؛ نفتکش توقیف شده ساتیس پس از تخلیه نفت جمهوری اسلامی ایران ، در بندرعباس، با حکم قضایی آزاد شد.

216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1571805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =