۰ نفر
۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
تبعات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چیست؟

ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش قیمت ها شده و مشکلات مردم را دوچندان می کند.

رحمت الله نوروزی در جلسه علنی امروز ( چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: روز گذشته در کمیسیون جلسه ای با صالح آبادی رییس بانک مرکزی و ساداتی نژاد وزیر کشاورزی برگزار شد. آنها به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند.

وی ادامه داد: در دو سال اخیر تلاطم قیمت مشکلاتی برای مردم به وجود آورد که از جمله آن می توان به نرسیدن نهاده های دامی به دست کشاورزان و بهره مندی دلالان، واسطه گران و سودجویان از این امر و مشابه آن در موضوع دارو اشاره کرد. اکنون هم با افزایش قیمت لبنیات، گوشت مرغ و گوشت قرمز هستیم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: در چنین شرایطی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش قیمت ها می شود و یارانه مدنظر جایگزین این حذف هم جبران کننده این شرایط نیست. باید توجه داشت که همواره مقام معظم رهبری بر حمایت از قشر آسیب پذیر و آحاد مردم و تامین معاش مردم تاکید داشتند.

نوروزی: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت ها را افزایش می دهد

وی تاکید کرد: با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها،‌ یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی تخصیص داده شد که امروز حتی اگر یارانه ۱۵۰ هزار تومانی هم داده شود دردی از مشکلات مردم برطرف نمی کند لذا باید قبل هر گونه تصمیم گیری نظر متخصصین و اعضای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه گرفته شود. 

نوروزی ادامه داد: تلاطم اقتصادی مردم را آزار می دهد و از توان آن ها خارج شده است؛ مردم گلایه داشته و حق هم دارند. باید برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کار کارشناسی دقیقی صورت گیرد چون حذف آن مشکلات را دوچندان می کند پس به مدیریت و نظارت نیاز دارد.

نماینده علی آباد کتول در پایان گفت که وزرا پاسخگوی نمایندگان نیستند حال اینکه نمایندگان پل ارتباط با مردم هستند هیات رییسه تدبیری بی اندیشید تا بتوان مشکلات مردم را با قوت دنبال کرد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1571817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =