۱ نفر
۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
شکنجه دانش آموز کلاس اول توسط معلم

ایلنا نوشت: دانش آموز ایلامی توسط معلم خود مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

معلمی در روستای ریزه وند بولی از توابع شهرستان چوار دانش آموز کلاس اولی خود را کتک زد به نحوی که آثار کبودی روی بدن این کودک ۷ ساله  کاملا مشهود است .

پدر دانش آموز گفت : چوپان هستم. صبح زود احشام را به صحرا می‌برم و عصر برمی‌گردم ، هفته گذشته وقتی به خانه آمدم همسرم را در حال گریه کردن دیدم وقتی موضوع را جویا شدم گفت که امروز معلم ابوالفضل  او را کتک  زده و تمام بدنش کبود شده و نمی تواند چیزی بخورد.

وی در ادامه گفت:  دخترم کلاس پنجم است و به همراه پسرم در یک مدرسه درس می خواند ، روز حادثه طبق روال هر روز دخترم ساعت ۱۲/۳۰ به منزل آمده بود اما پسرم حدود ساعت ۲ به خانه برگشته بود.

پدر این دانش آموز افزود: وقتی که به خانه آمده بود به مادرش گفته بود که گرمم است، نهار نخورده بود و فقط گریه کرده بود تا در نهایت ماجرای کتک خوردنش توسط معلم را برای همسرم بازگو کرد. 

وی با بیان اینکه چشم دیدن بدن کبود پسرم را نداشتم بیان داشت : عصر که به خانه آمدم با دیدن دست های کبود و متورم پسرم آرزو کردم که بمیرم، تحمل دیدن آزار هیچ کودکی  را ندارم  اما باز هم به قانون تمکین کردم و روز بعد با مراجعه به پاسگاه از معلم فرزندم شکایت کردم و سپس به آموزش و پرورش شهرستان چوار رفتم و آنجا هم علیه او طرح شکایت کردم.

وی تصریح کرد: معلم،  آب روی دست فرزندم ریخته بود و با چوب زده بود، به رئیس آموزش وپرورش هم گفتم معلم حق تنبیه دارد اما شکنجه خیر ، دیدن بدن کبود و متورم پسرم برایم شکنجه است. 

این پدر با اشاره به اینکه پسرم شب ها مضطرب است و استرس دارد گفت : ابوالفضل شب‌ها وحشت دارد، از خواب بیدار می شود ، می گوید بدنم درد می کند و با التماس می گوید بابا دیگر من را به مدرسه نفرست،چنان از مدرسه  وحشت  کرده که از کانکس مدرسه می ترسد.زیرا  معلم گفته بود اگر پیش پدر و مادرت چیزیی بگویی باز هم کتکت می‌زنم.

اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام  هم با  درباره کتک‌کاری این دانش آموز توسط معلم در بیانیه ای اعلام کرد:« در پاسخ به موضوع تنبیه دانش آموز کلاس اول دبستان منتظر قائم روستای ریزوند از توابع شهرستان چوار با توجه به‌ اظهار آموزش و پرورش این شهرستان اعلام می‌دارد.

 روز سه شنبه مورخه ۱۴۰۰/۸/۱۱برابر تماس یکی از اولیای دانش آموزان روستای مذکور مبنی بر تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان کلاس اول، بلافاصله کارشناس ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات مدیریت آموزش و پرورش چوار به همراه یک نفر دیگر از همکاران جهت بررسی قضیه به روستای مذکور اعزام شدند و همچنین آموزگار کلاس به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جهت توضیحات احضار گردید تا جنبه های موضوع روشن‌تر شود. پس از آن اولیای دانش آموز به منظور شکایت و پیگیری موضوع به مدیریت آموزش و پرورش مراجعه و اظهار داشتند که فرزندمان توسط آموزگارش تنبیه شده است. به همین سبب جلسه‌ای با حضور سرپرست و اعضای شورای معاونان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تشکیل گردید و تذکرات لازم توسط کارشناسان ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات و حراست شهرستان به آموزگار داده شد. از طرفی کماکان قضیه از بعد اداری در دست بررسی است و این مدیریت روال اداری و قانونی برخورد با این موضوع را در پیش دارد و در صورت محرز شدن تخلف برابر قانون برخورد خواهد شد.»

۴۷۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1571827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =